Strona główna » „Nasza krew – nasza Ojczyzna” Oddali krew, by ratować innych

„Nasza krew – nasza Ojczyzna” Oddali krew, by ratować innych

by Świnoujście w sieci

Oddali krew, by ratować innych

Przeszło 23 litry krwi oddali krwiodawcy na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w ramach zorganizowanej 9 listopada 11. edycji ogólnopolskiej akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

W Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej 19 krwiodawców (funkcjonariuszy i pracowników Komendy MOSG oraz Placówki SG w Gdańsku) oddało łącznie przeszło 8,5 litra krwi. Za pośrednictwem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku trafi ona do osób potrzebujących, w tym do ofiar wypadków komunikacyjnych.

W Placówce SG w Szczecinie w akcję włączyło się 33 honorowych krwiodawców – funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej, a także policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej i Krajowej Administracji Skarbowej. Pozyskano łącznie blisko 15 litrów krwi. Tak samo jak w Gdańsku, trafi ona w Szczecinie na szpitalne oddziały ratujące ofiary wypadków.

Organizatorami przedsięwzięcia były kluby HDK PCK przy Morskim Oddziale Straży Granicznej oraz „Granica” przy Straży Granicznej w Szczecinie.

Akcja ma charakter ogólnopolski, jej organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, a patronat honorowy objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sprawiedliwości, Minister Zdrowia oraz Krajowa Administracja Skarbowa.

Morska Straż Graniczna

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW