Strona główna » Jak dobrać prześcieradło do rozmiaru łóżka?

Jak dobrać prześcieradło do rozmiaru łóżka?

by Świnoujście w sieci

Wybór odpowiedniego prześcieradła wcale nie należy do takich oczywistych. Wiele osób boryka się z wątpliwościami, z jakiego materiału powinno być wykonane i jaki rozmiar będzie optymalny. Podpowiadamy, w jaki sposób dobrać wielkość prześcieradła, aby pasowało ono idealnie do naszego łóżka i spełniło wszystkie oczekiwania. Pozwól sobie na wygodny i przyjemny sen, wybierając tekstylia do sypialni Łóżkoholicy.

Jak zmierzyć łóżko, by wiedzieć, jakie prześcieradło wybrać?

Dla niektórych wydawałoby się oczywiste, jak poprawnie dokonać pomiaru, aby wiedzieć, jaki rozmiar prześcieradła będzie odpowiedni w naszym przypadku. Jednak jak się okazuje, bardzo często ta wiedza jest błędna, a stosowana metoda niestety zawodzi. Jak wybrać rozmiar prześcieradła? Z pewnością nie na podstawie wielkości łóżka czy poszwy pościeli. Wtedy najprawdopodobniej okaże się, że jest ono zwyczajnie za małe. Dlatego zawsze kieruj się tym, by powierzchnia przeznaczona na sen była dokładnie zakryta prześcieradłem, a co więcej, możliwe było wsunięcie go pod materac tak, aby nie wysuwało się ono w trakcie użytkowania. 

 

Stąd też zawsze bierz pod uwagę trzy parametry – szerokość, wysokość oraz długość materaca. Szczególnie wysokość powinna być zmierzona poprawnie, ponieważ to ona najbardziej wpływa na wielkość prześcieradła. Szerokość i długość mierzymy przy krawędzi. Aby mieć pewność, że dokonujemy precyzyjnego pomiaru wysokości, unieś nieco materac do góry, dzięki czemu unikniesz pomyłki. Pamiętaj, że zbyt długie prześcieradło, tym mniej elegancki efekt końcowy, a z kolei za krótkie to znaczny dyskomfort.

Rozmiar prześcieradła z gumką

Dziś najpopularniejszym rodzajem prześcieradła są te z gumką, która gwarantuje stabilne zamocowanie i komfort podczas snu. Ta niepozorna wstawka w prześcieradle pozwala na precyzyjne dopasowanie go do kształtu oraz wielkości materaca. W efekcie nie zsunie się ono, nawet jeśli zazwyczaj sporo się ruszamy, wiercimy i w nocy zmieniamy pozycję w łóżku. Jednak aby zapewnić sobie ten komfort, trzeba się nieco wysilić. W jaki sposób? Tutaj nie można pozwolić sobie na zaniedbania i błędy w pomiarach, ponieważ każdy centymetr będzie odgrywać sporą rolę. Sprawdź, jakie są wymiary materaca – łącznie z jego wysokością. Upewnij się, że jest w tym uwzględniona także zakładka. 

Rozmiar prześcieradła bez gumki

W przypadku tradycyjnego modelu prześcieradła, czyli tego bez gumki, nie musimy aż tak się obawiać o dobór odpowiedniego rozmiaru. To zdecydowanie bardzo elegancki wariant, który jest nie tylko estetyczny, ale również praktyczny. Taki rodzaj prześcieradła wypierzesz, wysuszysz czy rozłożysz z łatwością. Ponadto zajmuje ono mniej miejsca po złożeniu i można bardzo prosto je przechowywać w szafie bez obaw o wygniecenia czy odkształcenia. Niestety minusem jest mniejsza stabilność, co zauważą w szczególności osoby, które sporo się przemieszczają w łóżku podczas snu. Co do obliczeń – zasada jest ta sama. Należy wziąć pod uwagę szerokość i długość materaca, licząc je przy krawędzi, a następnie wysokość uwzględniając także zakładkę.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

18 − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW