Szok cenowy dla konsumentów

Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Hiperdoładowanie inflacji i zderzenie z gospodarczą rzeczywistością. Bez Tarcz Antyinflacyjnych gospodarczego szoku cenowego nie da się uniknąć. Są to ogromnym obciążeniem dla budżetu, miały sporo zalet, ale też jedną podstawową wadę – nie mogły trwać wiecznie.

Szok cenowy dotrze do konsumentów więc niezależnie od tego, czy zerowy podatek na żywność zostanie utrzymany czy nie. Ekonomiści i przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej zwracają uwagę, że modyfikacja Tarcz Antyinflacyjnych w momencie, gdy sytuacja gospodarcza nie jest ustabilizowana może spowodować poważne problemy w wielu firmach, a finalnie także wzrost cen. Najbardziej odczuwalne mogą być wzrosty cen paliwa oraz nawozów, bo cena tych surowców zawsze najszybciej odbija się na kosztach wytwarzania produktów.

Północna Izba Gospodarcza apeluje o jak najszybsze ogłoszenie, jakie stawki podatkowe będą obowiązywać w 2023 roku. Tylko odpowiednia prewencja gospodarcza jest w stanie przygotować przedsiębiorców na zmiany, które pewnie niebawem nadejdą. W załączniku komunikat prasowy, a poniżej wypowiedź Prezes Hanny Mojsiuk.

Michał Kaczmarek
Rzecznik Prasowy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

 

Ostatnia prosta na… Cmentarz – Lider szczepień liderem zakażeń !!! – W. Brytania: kolejny dobowy rekord zakażeń w trzeciej fali epidemii – 54 674

 

 

Related posts

Niezależny Pośrednik Kredytowy – Kredyty Firmowe. Najlepsze Rozwiązanie dla Twojej Firmy

Czy można dostać pożyczkę bez zaświadczeń?

Zorganizowana grupa przestępcza oszukująca na VAT w obrocie samochodami rozbita przez KAS