Ważna informacja dla taksówkarzy – Chcesz zachować dotychczasową licencje – przeczytaj


 

Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście.

Zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 16 maja 2019 roku o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, które zostały wydane przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, tj. 1 stycznia 2020r., zachowują ważność przez okres na jaki zostały wydane, jednak nie dłużej niż 3 lata od dnia wejścia w życie wspomnianej ustawy, czyli do 31 grudnia 2022r.

Dostosowaniu do obecnego wzoru podlegają licencje, na których nadrukowany jest numer rejestracyjny pojazdu oraz numer boczny. Natomiast osoby posiadające takie licencje, ale wraz z wypisem na pojazd, posiadają dokumenty zgodne z nowym, obowiązującym wzorem i nie muszą składać wniosków.

W razie jakichkolwiek pytań można zadzwonić do wydziału komunikacji pod numer telefonu 91 327 86 88.

BIK UM Świnoujście

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News