Strona główna » Świnoujście: Komunikacja testuje elektryka

Świnoujście: Komunikacja testuje elektryka

by Daniel SZYSZ

Komunikacja testuje elektryka

Przez najbliższe cztery dni na ulicach naszego miasta Komunikacja Autobusowa będzie testowała elektryczny autobus miejski marki PILEA (Polski Innowacyjny Lekki Autobus Elektryczny).

Dziś (czwartek 3 listopada) autobus po raz pierwszy wyjechał na trasę. Przez kolejne dni będzie woził pasażerów na różnych liniach. Jest krótszy od tych, które obecnie kursują po mieście. Ma 10 metrów długości, a w środku w sumie 85 miejsc (60 siedzących i 25 stojących) oraz miejsca wózek dziecięcy i inwalidzki. Jest niskopodłogowy. Ma zamontowany system automatycznego podnoszenia i obniżania nadwozia. Silnik ma 245 KW.

– Zapraszam mieszkańców do korzystania z przejazdu testowanym autobusem, a potem przesłania opinii o jakości podróży na adres sekretariat@ka.swinoujscie.pl – mówi Rafał Łysiak, prezes Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu.

W najbliższym czasie nasza komunikacja ogłosi przetarg na zakup nowych elektrycznych autobusów miejskich.

– Obecne testy oczywiście nie oznaczają, że właśnie takie pojazdy zostaną zakupione – zaznacza prezes Rafał Łysiak. – O tym zdecyduje przetarg, ale Państwa opinia jako przyszłych pasażerów na pewno będzie pomocna.

BIK UM Świnoujście

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedemnaście + 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.