Strona główna » Mnie wypadków, mniej osób zginęło na zachodniopomorskich drogach

Mnie wypadków, mniej osób zginęło na zachodniopomorskich drogach

by Świnoujście w sieci

WSTĘPNE PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

Za nami 5 dni policyjnych działań związanych z dniem Wszystkich Świętych. Policyjna akcja trwa do 2 listopada. Ze wstępnych podsumowań wynika, że było bezpieczniej. Mnie wypadków, mniej osób zginęło na zachodniopomorskich drogach. Oby te dane nie zmieniły się do końca policyjnych działań.

Od piątku tj. 30 października do 1 listopada br. na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 8 wypadków, w których 10 osób zostało rannych a jedna zginęła. W ciągu 5 dni policyjnej akcji funkcjonariusze zatrzymali 112 kierujących, którzy wsiedli do swoich pojazdów na tzw. „ podwójnym gazie”.
Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Sarbinowo powiat myśliborski. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Renault z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w barierkę energochłonną, a następnie siłą odbicia uderzył w przód innego pojazdu , oczekującego na włączenie się do ruchu.
W skutek tego zdarzenia kierujący renault zmarł. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dębnie.

Porównując tegoroczne działania „ Wszystkich Świętych” do ubiegłorocznych, które trwały łącznie 5 dni jest bezpieczniej, aczkolwiek jeszcze dzisiaj policyjna akcja trwa.
W ubiegłym roku podczas zabezpieczenia „ Wszystkich Świętych” doszło łącznie do 9 wypadków, w których 8 osób zostało rannych, a dwie zginęły. W ubiegłym roku zachodniopomorscy policjanci zatrzymali ponad 120 kierujących na tzw. „podwójnym gazie”.
Dziś kolejny dzień tegorocznej akcji. Nadal pełnimy służbę na drogach wjazdowych i wyjazdowych z naszego województwa, w okolicach nekropolii i na samych cmentarzach.
Apelujemy o rozwagę i rozsadek zarówno do kierowców, jak i pieszych. Wszyscy zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

zespół prasowy KWP w Szczecinie

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.