Strona główna » Jak dbać o trawnik, żeby dobrze wyglądał latem?

Jak dbać o trawnik, żeby dobrze wyglądał latem?

by Świnoujście w sieci

Lato to pora roku, w której bardzo chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. W tym czasie szczególnie przyjemnie odpoczywa się w ogrodzie. W lecie większość kwiatów jest już w rozkwicie, dzięki czemu można podziwiać je w pełnej okazałości. Jednak czas upałów nie jest dla nich sprzyjający, a trawa nie lubi ich w szczególności. Jak więc dbać o trawnik, żeby dobrze wyglądał latem?

Trawa w lecie — jak pielęgnować trawnik

Lato jest okresem, w którym trawa rośnie dość intensywnie. Niestety jest ona mało odporna na wysokie temperatury i susze, które w tym czasie się pojawiają. Upały szybko osłabiają delikatną trawę i powodują jej usychanie. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o trawnik, zwłaszcza w okresie letnim. 

 

Odpowiednia pielęgnacja trawnika latem wcale nie jest trudna, a pozwala cieszyć oko  zdrową, zieloną trawą. Jej podstawą jest właściwe nawadnianie ziemi. W okresie wysokich temperatur trawnik należy podlewać regularnie. Jeżeli trawa jest jeszcze młoda, można to robić nawet codziennie. W przypadku starszych trawników nawadnianie powinno się przeprowadzać około 3 razy w tygodniu. Należy tutaj jednak pamiętać, żeby regularnie sprawdzać poziom nawilżenia gleby i w razie zauważenia pierwszych symptomów usychania rośliny, reagować od razu. 

 

W pielęgnacji trawnika ważna jest nie tylko częstotliwość podlewania trawy, ale także intensywność. Nasiona trawy lubią wodę, dlatego ich nawilżanie powinno być obfite. Tutaj warto pamiętać, że woda musi się dostać głęboko w głąb ziemi (ok. 15 cm), aby trawa faktycznie czerpała korzyści z podlewania. Trawy nie należy podlewać  w godzinach mocnego nasłonecznienia — najlepiej to robić wcześnie rano.

 

Ostatnim elementem pielęgnacji trawnika jest jego koszenie. Trawnik powinno się kosić maksymalnie 2 razy w tygodniu, uważając przy tym, aby nie skrócić go za mocno. Przyjmuje się, że minimalna wysokość skoszonego trawnika w lecie powinna wynosić ok. 6 cm. 

Nawożenie trawy

Trawę jak każdą inną roślinę można nawozić. Warto jednak pamiętać, że nawożenie trawnika przyniesie najlepsze efekty,  jeżeli zrobi się to jeszcze przed okresem suszy. 

Po zastosowaniu preparatu trawnik należy intensywnie podlać, tak aby nawóz mógł dostać się głęboko to ziemi, dzięki czemu trawa pozyska składniki odżywcze wspierające jej rozwój. 

 

Wśród szerokiej oferty nawozów do trawnika, warto wybrać ten najbardziej uniwersalny, sprzedawany zazwyczaj w formie granulek. Należy jednak pamiętać, aby nie rozsypywać granulatu w okresie upałów, ponieważ może to skutkować poparzeniem trawy i przynieść odwrotne efekty. 

 

Uniwersalne środki do nawożenia trawy  kupisz w każdym większym w sklepie ogrodniczym.  Świetnym przykładem będzie tutaj sklep ogrodniczy Agrosimex – https://agrosimex.pl/

w którego ofercie znajdziesz nie tylko preparaty do nawozu trawnika, ale także nasiona trawy (https://agrosimex.pl/sklep/nasiona) oraz wiele innych produktów, takich jak np. środki ochrony roślin, dzięki którym zadbasz o swój trawnik oraz zabezpieczysz go przed wysychaniem i atakiem szkodników.

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

3 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW