Strona główna » Świnoujście – BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY ZE STRÓŻAMI PRAWA!

Świnoujście – BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY ZE STRÓŻAMI PRAWA!

by Świnoujście w sieci

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY ZE STRÓŻAMI PRAWA!

Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu w związku z działaniami „Bezpieczna droga do szkoły”. Na uczniów czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez stróżów prawa, jednak najważniejszym elementem odwiedzin mundurowych, były zajęcia z bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, które odbyły się przy ulicy Piastowskiej.

Najmłodsi pod opieką stróżów prawa oraz wychowawców mogli wykazać się swoją szeroką wiedzą na temat związany z bezpiecznym korzystaniem z przejść dla pieszych, zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i tych, które nie posiadają sygnalizatorów. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, dlaczego zawsze warto rozejrzeć się przed wejściem na przejście dla pieszych oraz dlaczego nie należy przebiegać przez przejście, oraz przechodzić w miejscach do tego niewyznaczonych.

Po zajęciach policjanci pokazali uczniom zestawy przeciwuderzeniowe, oraz umożliwili im założenie takich zestawów. Ostatnią niespodzianką przygotowaną przez mundurowych były policyjne elementy odblaskowe oraz liczne gadżety.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie ze swoją pociechą!

• Dawajmy naszym pociechom dobry przykład. Dzieci często naśladują zachowania dorosłych, dlatego dbajmy o to, aby powielały tylko dobre zachowania.
• Zadbajmy o elementy odblaskowe na odzieży dziecka. Warto przypomnieć, że pieszy po zmroku, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, bez elementów odblaskowych, widoczny jest dla kierującego zaledwie z około 20 metrów. W analogicznych warunkach osoba wyposażona w elementy odblaskowe widoczna jest dla kierującego samochodem już ze 150 metrów. To daje kierowcy cenny czas na reakcję oraz może uratować ludzkie życie.
• Rozmawiajmy z dzieckiem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przypominajmy, że przed wejściem na jezdnię, należy bezwzględnie upewnić się, czy możemy zrobić to bezpiecznie i nigdy nie pozwalajmy na to, aby dziecko przechodziło przez jezdnię, wpatrując się w ekran telefonu.
• Wyznaczmy dziecku najbezpieczniejszą drogę z domu do szkoły i przejdźmy ją z naszą pociechą, wskazując wszystkie miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność.

W zajęciach udział wzięli policjanci z OPP Szczecin, Adaptacji Zawodowej pełniącej służby na terenie miasta Świnoujście oraz Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

st. sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW