Świnoujście – Betonowania kopuły zbiornika LNG

PORR SA od dwóch lat realizuje inwestycję związaną z rozbudową części morskiej i lądowej Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, projektu kluczowego z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Stan zaawansowania realizowanej budowy powoduje, że w dn. 04.10.2022 (najbliższy wtorek) rozpoczniemy betonowanie kopuły zbiornika. Ze względów technologicznych proces ten nie może zostać przerwany i będzie realizowany przez około 3 doby.

Kluczowa w tym kontekście jest logistyka. Niestety, ale w związku z prowadzonymi pracami na trasie kolejowej zamknięta została ul. N. Barlickiego na wysokości przejazdu kolejowego. Tym samym najbliższa droga dojazdu została wyłączona z użytkowania. W rezultacie transport betonu będzie odbywać się przez osiedle Warszów tj. S3- ul. Ludzi Morza i ul. N. Barlickiego, gdyż jest to jedyna dostępna droga.

Informujemy o planowanych pracach, gdyż chcielibyśmy uniknąć zaskoczenia i protestów niezadowolonych mieszkańców. Pragniemy zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby oddziaływania te w trakcie betonowania minimalizować.

LNG

 

Świnoujście – Armagedon komunikacyjny na przeprawach promowych

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News