„BookBike on Tour, Bornholm – Świnoujście”

„BookBike on Tour, Bornholm – Świnoujście” polega na podróży z Danii do Polski na specjalnie zaprojektowanym rowerze transportowym, wiozącym książki dostępne w języku duńskim i polskim (przetłumaczone). Rower napędzany będzie ludzkimi siłami przez ochotników jak ‘sztafeta’, w której kolejny rowerzysta przejmuje rower na parę kilometrów i po nim następny. Podczas trasy z Rønne, Svaneke i Østermarie na duńskiej wyspie Bornholm przez Ystad i promem przez Bałtyk do Świnoujścia na polskim Pomorzu Zachodnim planowane są przystanki kulturalne z prezentacją książek dla publiczności i spotkania autorskie.
Wyprawa “BookBike” będzie też można śledzić online http://facebook.com/BookBikeDKPL/

Celem tej (niekomercyjnej) inicjatywy jest upowszechnianie duńsko-polskiej literatury w nowy mobilny sposób, propagowanie jazdy na rowerze ponad granicami i poszerzanie wzajemnej znajomości kultury Polski i Danii, zwłaszcza w rejonie nadbałtyckim.

Pomysłodawcy i realizatorzy Józefina Jarmużewska i Jacob Dammas to polsko-duński duet, który razem prowadzi małą kreatywną firmę StudioJOT i stowarzyszenie w Warszawie i Kopenhadze, tworząc filmy dokumentalne i projekty kulturalne.

Józefina Jarmużewska i Jacob Dammas
autorzy projektu
StudioJOT

Related posts

Świnoujście. Filmowcy wrócą na wyspy

Świnoujście. 333. anielski parkrun

Świnoujscie. Prognoza pogody dla Świnoujścia na 20 lutego 2024