Strona główna » Karsibór. Budują palisadę, która będzie chronić drzewo.

Karsibór. Budują palisadę, która będzie chronić drzewo.

by Świnoujście w sieci

Karsibór. Budują palisadę, która będzie chronić drzewo.

Skarpa przy ulicy 1 Maja, na której rośnie duży dąb, będzie otoczona specjalną palisadą. Wykonawca przygotował już grunt do jej zamontowania.

Drzewo stoi tuż przy nowym parkingu w pobliżu deptaka. Jezdnia dochodzi do samej skarpy, na której rośnie. Palisada będzie miała za zadanie chronić ją przed usuwaniem się ziemi, a tym samym chronić samo drzewo.

Ochrona dębu to część największej inwestycji drogowej na wyspie Karsibór – przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego i deptaka.

1 Maja to główna ulica Karsiboru. Prace mają zakończyć się w tym roku. Aktualnie główne prace przy samej ulicy trwają zaraz przy wjeździe na wyspę, przy skrzyżowaniu z ulicą Barkową. Sieci, instalacje biegnące pod ziemią są już gotowe. Teraz wykonawca przygotowuje teren po wylanie masy bitumicznej.

Przebudowany odcinek ulicy 1 Maja to ponad 2,8 km. Nowa jezdnia ma szerokość 5,5 metra (na łukach do 8 metrów). W części drogi po obu stronach rośnie w sumie niemal setka potężnych dębów, które tworzą piękną aleję – pomnik przyrody. Aby nie uległy uszkodzeniu, każde drzewo zostało odpowiednio zabezpieczone, a dodatkowo same prace budowlane prowadzone były pod nadzorem przyrodniczym.

Po obu stronach ulicy powstał chodnik o szerokości 1,5 metra od strony południowej i 2 metry od strony północnej. Dodatkowo po jednej stronie wybudowano także drogę dla rowerzystów szerokości 2,5 metra, którą będzie łączyła się z tą prowadzącą przez most na wyspę.

W ramach inwestycji na ukończeniu jest już też deptak wzdłuż ulicy 1 Maja, który biegnie nad samą wodą.

Koszt całej inwestycji – zgodnie z umową – to ponad 35,5 mln złotych, z czego prawie 13 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowa to wspólna inwestycja Miasta i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Wykonawcą jest firma Met – Instal z Miękowa koło Goleniowa.

BIK UM Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy + 17 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW