Samochód uderzył w drzewo

Na  ul. Barlickiego doszło do wypadku – samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo, pasażer odniósł obrażenia i został uwieziony w pojeździe.

Na zdjęciu wrak auta marki BMW na ulicy w odległości 1 metr od drzewa w które uderzyło. Na pierwszym planie otwarta torba medyczna na macie sprzętowej koloru niebieskiego. W tle karetka pogotowia medycznego wraz z funkcjonariuszami Policji.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu zadysponował na miejsce 3 zastępy (2 z pobliskiej z JRG nr 2 w Świnoujściu oraz jeden z Wojskowej Straży Pożarnej). Po przybyciu zastano kierowcę auta, który opuścił pojazd o własnych siłach oraz zakleszczonego w pojeździe pasażera. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Był to chrzest bojowy dla nowo zakupionego zestawu narzędzi do ratownictwa technicznego o napędzie elektrycznym, dzięki któremu strażacy sprawnie przecięli elementy konstrukcyjnesamochodu w celu uwolnienia poszkodowanego.

W trakcie działań prowadzonych wspólnie z Policją i Państwowym Ratownictwem Medycznym zabezpieczono również lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Opracowanie: kpt. Piorun Paweł, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News