Strona główna » Świnoujście – Policja radzi – Bezpieczna droga do szkoły

Świnoujście – Policja radzi – Bezpieczna droga do szkoły

by Świnoujście w sieci

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – DZIAŁANIA I PORADY STRÓŻÓW PRAWA ZE ŚWINOUJŚCIA

Już 1 września rozlegnie się pierwszy dzwonek w nowym roku szkolny. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu działania związane z ogólnopolską akcją „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęli już w sierpniu, sprawdzając przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych przy placówkach oświatowych. Od 1 września do zakończenia akcji mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierujących w rejonach świnoujskich szkół, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom zmierzającym do szkoły.

Policjanci z „drogówki” swoją uwagę skierują na wszystkie nieprawidłowe zachowania, zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami w rejonie szkół, a także zweryfikują, czy pojazdy zatrzymujące się w rejonie szkół nie powodują utrudnienia w ruchu lub zagrożenia bezpieczeństwa. Mundurowi pod lupę wezmą także kierujących, którzy dowożą dzieci do szkoły, sprawdzając, czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo i świadomość dziecka?

• Dawajmy naszym pociechom dobry przykład. Dzieci często naśladują zachowania dorosłych, dlatego dbajmy o to, aby powielały tylko dobre zachowania.

• Zadbajmy o elementy odblaskowe na odzieży dziecka. Warto przypomnieć, że pieszy po zmroku, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, bez elementów odblaskowych, widoczny jest dla kierującego zaledwie z około 20 metrów. W analogicznych warunkach osoba wyposażona w elementy odblaskowe widoczna jest dla kierującego samochodem już ze 150 metrów. To daje kierowcy cenny czas na reakcję oraz może uratować ludzkie życie.

• Rozmawiajmy z dzieckiem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przypominajmy, że przed wejściem na jezdnię, należy bezwzględnie upewnić się, czy możemy zrobić to bezpiecznie i nigdy nie pozwalajmy na to, aby dziecko przechodziło przez jezdnię, wpatrując się w ekran telefonu.

• Wyznaczmy dziecku najbezpieczniejszą drogę z domu do szkoły i przejdźmy ją z naszą pociechą, wskazując wszystkie miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność.

st. sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewięć + dziewiętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW