Strona główna » Przed czym chroni komunikacyjne ubezpieczenie NNW?

Przed czym chroni komunikacyjne ubezpieczenie NNW?

 

Przed czym chroni komunikacyjne ubezpieczenie NNW? Na co może liczyć osoba, która zdecyduje się na wykupienie tego typu świadczenia? To bardzo często pojawiające się pytania. Ty również pragniesz poznać na nie odpowiedzi? Nasz tekst Ci ich dostarczy, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

 

Ubezpieczenie NNW – co to takiego?

 

Ubezpieczenie NNW to skrót od ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli najprościej mówiąc polisy, która ma na celu zapewnić osobie ubezpieczonej komfort oraz spokój psychiczny. Co ciekawe, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może chronić nas nie tylko w życiu zawodowym, ale również w życiu prywatnym. 

 

Przystąpienie do niego jest całkowicie dobrowolne i jak wskazuje https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-nnw/ można zdecydować się na indywidualne wykupienie polisy lub połączenie jej z innymi ubezpieczeniami. I tak ubezpieczenie NNW możemy śmiało wykupić razem z ubezpieczeniem auta, ubezpieczeniem podróży, czy ubezpieczeniem na życie. To jednak nie wszystko, ponieważ dodatkowo można wykupić z ubezpieczeniem szkolnym, czy ubezpieczeniem nieruchomości. Jednak widać, że największą popularnością cieszy się komunikacyjne ubezpieczenie NNW.

 

Jak działa komunikacyjne ubezpieczenie NNW?

 

Zakres oferowanej ochrony w ramach komunikacyjnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków określa umowa zawierana z towarzystwem ubezpieczeniowym. Jednak najczęściej mamy do czynienia z polisą, która zapewnia wypłatę świadczenia po wypadku, w którym doznamy trwałego uszczerbku na zdrowia. To jednak dopiero początek, ponieważ komunikacyjne ubezpieczenie NNW zapewnia też ochronę gdy wskutek wypadku nie będziemy zdolni do pracy i w tym przypadku ubezpieczyciel za każdy dzień niedyspozycji może wypłacać 1 promil sumy ubezpieczenia. 

 

Świadczenia można spodziewać się również w przypadku naszej śmierci i w tym przypadku świadczenie otrzymuje rodzina w postaci 100% sumy ubezpieczenia. Ubezpieczenie komunikacyjne chroni również wtedy, gdy dojdzie do szkody podczas wsiadania lu wysiadania z pojazdu, w czasie postoju, czy nawet wtedy, gdy będziemy go naprawiać na poboczu podczas podróży. 

 

Dla kogo komunikacyjne ubezpieczenie NNW?

 

Prawdę mówiąc to mamy do czynienia z ubezpieczeniem, po które może sięgnąć każdy, kto chce zapewnić sobie finansowe wsparcie po wypadku komunikacyjnym. Tym samym nie mamy do czynienia z produktem dedykowanym wyłącznie kierowcom, bo po komunikacyjne ubezpieczenie NNW mogą sięgnąć również zakłady pracy, czy szkoły. 

 

Zmotoryzowani mogą skorzystać z ubezpieczenia gwarantującego ochronę kierowcy oraz pasażerom. To jednak nie wszystko, ponieważ niektóre ubezpieczalnie zapewniają też ochronę poza pojazdem. W ramach tej polisy ochroną na wypadek zdarzeń, które nie są związane z pojazdem, objęty może być kierowca i jego najbliższa rodzina, a więc na przykład współmałżonek, czy dzieci.

 

Przed czym nie chroni komunikacyjne ubezpieczenie NNW?

 

Oczywiście trzeba liczyć się również z tym, że będą pewne zdarzenia, które nie są objęte ochroną ubezpieczeniową NNW. Przede wszystkim mowa tutaj o szkodzie, która została spowodowana umyślnie przez kierowcę lub wtedy, gdy auto nie miało ważnych badań technicznych. Zatem pojawia się pytanie – jak sprawdzić ważność OC? A co z samym sprawdzeniem badań technicznych? 

 

Na pewno warto w tej kwestii zajrzeć do dokumentów posiadanego pojazdu, ponieważ to właśnie w nim znajdziemy wszystkie potrzebne informacje. Dodatkowo nie ma co liczyć na ochronę w sytuacjach, gdy szkody powstaną w związku z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przestępstwa, czy wtedy gdy powstanie w czasie imprez sportowych.

 

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW