Strona główna » Świnoujście – XI BIEG WSPINACZKOWY NA LATARNIĘ

Świnoujście – XI BIEG WSPINACZKOWY NA LATARNIĘ

XI BIEG WSPINACZKOWY NA LATARNIĘ
Adrian Bednarski po raz piąty

W ramach wielu imprez Światowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona została X edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię Morską w Świnoujściu. Udział wzięło 38 śmiałków z wielu miast Polski – dzieci, młodzież, kobiety i mężczyźni.
Najszybciej na szczyt latarni (taras) wbiegł, pokonując 311 schodów najwyższej nad Bałtykiem latarni, Adrian Bednarski z Wrocławia – w czasie 1 minuty i 4 sekund. Zwyciężył po raz piąty z kolei. Na drugiej pozycji uplasował się Daniel Koszykowski ze Smolca koło Wrocławia, a na trzeciej tak, jak w ubiegłym roku Radosław Więzik z Bielska Białej. Wśród pań najszybszą okazała się tak, jak rok temu Katarzyna Krużberska ze Szczecina, przed Karoliną Romańską i Łucją Kitą (obie ze Świnoujścia).

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy oraz różnorodne upominki i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, pod egidą Piotra Piwowarczyka. Każdy zawodnik startował indywidualnie. Obsługę foto sprawował Sebastian Błaż, a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska. Sędziowała Maria Jolanta w punkcie zapisów, a pomiarów czasu na szczycie latarni dokonywał po raz kolejny Maciej Hoffa z Międzyzdrojów.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był Kazimierz Wasilewicz (72 lata), a najmłodszym Bruno Piotrowski (4 lata).
Oto pełne zestawienie wyników – czas w minutach i sekundach, w nawiasie wiek zawodnika, a obok miejscowość z której pochodzi.