Komunikat w sprawie wody

W związku ze skażeniem Odry informujemy, że aktualnie w Świnoujściu nie ma skażeń wód cieśniny Świny. Bezpieczne są również nasze kąpieliska, w których można się kąpać.

Świnoujski sanepid stale monitoruje stan wód i ujęć wodnych. Służby miasta są w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska, Urzędem Morskim w Szczecinie, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.
W czwartek 11 sierpnia br. Prezydent zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział wzięli między innymi przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa, Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz Wód Polskich.

Dziś 12 sierpnia 2022r. w godzinach przedpołudniowych odbyła się wideokonferencja z udziałem Wojewody Zachodniopomorskiego, Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, przedstawicieli służb odpowiedzialnych za stan sanitarno-epidemiologiczny i ochronę środowiska w województwie zachodniopomorskim, prezydentów, burmistrzów oraz wójtów nadodrzańskich miast i gmin. Gminę Miasto Świnoujście reprezentował Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka. Ponadto w konferencji udział wzięli naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Robert Karelus oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Beata Tułodziecka-Terenda.

W czasie spotkania przekazano aktualne informacje o działaniach podjętych w związku ze skażeniem rzeki Odry w dolnym jej biegu oraz omówiono strategie działania w sytuacji wystąpienia zagrożenia na terenie Gminy.
BIK UM Świnoujście

 

Świnoujście – Aktualnie w Świnoujściu nie ma skażeń wód cieśniny Świny – Bezpieczne są również nasze kąpieliska, w których można się kąpać.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News