Decydujące rundy 2 Ligi

Załogi 2 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej zmierzą się w Szczecinie w walce o prawo do udziału w 1 Lidze w kolejnym sezonie. Murowanym faworytem do zwycięstwa pozostaje załoga Inex Green Micro Class, jednak za ich plecami stoczy się zażarta walka o kolejne dwie pozycje gwarantujące awans.

W dniach 13-14 sierpnia na wodach szczecińskiego jeziora Dąbie odbędą się trzecia i czwarta runda 2 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Podczas pierwszych dwóch rund rozegranych w Sopocie bezkonkurencyjna okazała się załoga Inex Green Micro Class z Rafałem Moszczyńskim na sterze. Popularny Wojownik wygrał 12 z 17 wyścigów, w pozostałych przywożąc drugie miejsca. Pozycje na podium, tuż za dominatorami zajmowały różne załogi. W pierwszej rundzie z dobrej strony pokazały się YKP Szczecin 2 Krzysztofa Rączki oraz KŻ Hals Gostynin Witka Reszkowskiego, a w kolejnej na podium znalazły się YKP Warszawa prowadzone przez Wiktorię Gołębiowską oraz SKŻ Powidz – najmłodsza załoga w ligowym systemie, prowadzona przez Oliwię Feret.

To między powyższą czwórką rozegra się walka o drugie i trzecie miejsce w 2 Lidze, gwarantujące udział na wyższym poziomie w przyszłorocznych rozgrywkach. Z szansami na walkę o awans niemalże pożegnały się załogi Regatta Business Poland, Warszawskiego Towarzystwa Regatowego oraz Chotomowskiego Klubu Żeglarskiego Satchwell. Tylko podwójne podium pozwoliłoby im liczyć się ponownie w walce o awans. Dodatkowym utrudnieniem będzie udział dziewiątej załogi. Do ligowego ścigania wchodzi załoga Roberta Janiszewskiego, występująca kiedyś z sukcesami w klasie Micro. Pierwszy kontakt z Ligą sprawiał problemy już wielu załogom, ale reprezentanci PPJK 2 liczą na urywanie punktów nawet faworytom.

Organizatorzy przewidują rozegranie 30 wyścigów na krótkiej, dynamicznej trasie. Do dyspozycji zawodników przygotowanych jest 9 jednakowych jachtów regatowych RS21. Start regat w sobotę o 10, zakończenie w niedzielę o 16.

Klasyfikacja 2 Ligi po drugiej rundzie:
Inex Green Micro Class – 16 pkt
YKP Warszawa – 11 pkt
SKŻ Powidz – 11 pkt
KŻ Hals Gostynin – 11 pkt
YKP Szczecin 2 – 9 pkt
Regatta Business Poland – 7 pkt
Warszawskie Towarzystwo Regatowe – 4 pkt
Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – 3 pkt
Stowarzyszenie PPJK 2 – 0 pkt

Kibice mogli śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2022.sapsailing.com
Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, WNM Group, Euvic, Efaflex, Yacht Paradise i Nowy Sztynort, Szczecin Floating Garden.

Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, Magic Marine, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Solbud Development, Centrum Żeglarskie i Polski Związek Żeglarski.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

#plz #ligazeglarska #ocs #mocwiatru

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

17 − czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW