Strona główna » Świnoujście – Spłoszony koń na ulicach miasta

Świnoujście – Spłoszony koń na ulicach miasta

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Spłoszony koń na ulicach miasta

———

SZYBKA REAKCJA I ZIMNA KREW POLICJANTÓW POZWOLIŁA NA USPOKOJENIE SPŁOSZONEGO KONIA

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, że spłoszony koń wraz z dorożką zerwał się w kierunku Portu Jachtowego im. Jerzego Porębskiego. Stróże prawa niezwłocznie udali się we wskazanym kierunku, gdzie zastali spłoszone zwierzę oraz dorożkarza z obrażeniami nogi. Sierż. Paulina Książkiewicz, zachowując zimną krew, przejęła wodze od postronnej osoby i podjęła udaną próbę uspokojenia spłoszonego zwierzęcia.

W momencie, gdy policjantka uspokajała spłoszone zwierzę, sierż. Daniel Koczot powiadomił Oficera Dyżurnego KMP w Świnoujściu o potrzebie zadysponowania na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie ze względu na nerwowość zwierzęcia, zabezpieczył miejsce przed dostępem postronnych osób.

Policjanci w rozmowie z fiakrem ustalili, że w momencie, gdy mężczyzna sprzątał po koniu, zwierzę przestraszyło się cofającego pojazdu mechanicznego i zaczęło uciekać. Mężczyzna, próbując wskoczyć na dorożkę, doznał poważnego urazu nogi, jednak ostatecznie udało mu się dostać na dorożkę i skierować konia w bezpieczne miejsce.

Stróże prawa przekazali konia wraz z dorożką innemu pracownikowi firmy, natomiast mężczyzna z obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala.

st. sierż. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

 

Koń na “gigancie” – policja w akcji – Zobacz video

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

15 − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW