Strona główna » Jesteś “eko” i szukasz dla siebie nowego mieszkania? Deweloperzy oferują wiele możliwości

Jesteś “eko” i szukasz dla siebie nowego mieszkania? Deweloperzy oferują wiele możliwości

by Świnoujście w sieci

Jesteś “eko” i szukasz dla siebie nowego mieszkania? Deweloperzy oferują wiele możliwości

Każdy nowy budynek to ingerencja w środowisko naturalne, tym bardziej jeśli mówimy o budowie bloków mieszkalnych lub całych osiedli mieszkaniowych. Emisja gazów cieplarnianych z roku na rok coraz bardziej martwi, a świadomość społeczeństwa w tym temacie rośnie

Styl “eko” stał się sposobem na życie i znacznie wykracza poza dietę lub wybór samochodu. Jak o środowisko dbają deweloperzy ?

Ochrona bioróżnorodności

Symbioza człowieka i zwierząt nigdy nie była prosta. Człowiek wraz ze swoją ekspansją zajmuje coraz więcej terenów zielonych, które są domem dla zwierząt małych i dużych. Miasta wraz ze wzrostem wskaźnika urbanizacji posuwają się ze swoją zabudową w głąb łąk i lasów.

Deweloperzy starają się podejmować kroki na rzecz ochrony ekosystemu. Szukając mieszkania zwróć uwagę na obszary zielone zlokalizowane wokół osiedla lub pomiędzy budynkami. Idące o krok dalej firmy wprowadzają do inwestycji koncepcje skonsultowane z ekologami, mające na celu zapewnienie warunków życia dla zwierząt i owadów, które pomagają walczyć ze szkodnikami.

Tereny zielone

“Domy z betonu” to raczej ponura i szara rzeczywistość, na szczęście coraz więcej nowych osiedli ma w planie pomysłowe rozwiązania, jeśli chodzi o zieleń. Niektóre firmy dbające o środowisko starają się zabezpieczyć rosnące na terenie budowy drzewa i przesadzać je w zaplanowane miejsce. Trendy w budownictwie są coraz bardziej zielone, a deweloperzy projektują nowe osiedla z uwzględnieniem istniejących terenów zielonych.

Kiedy sadzimy nowe drzewa musimy czekać na pożądany efekt nawet kilkanaście lat, dlatego tak ważne jest dbanie o istniejącą florę. Dzięki drzewom, krzewom, kwiatom i trawom, zanieczyszczenia m.in ze spalin samochodowych są pochłaniane, a tlenu jest więcej. Po doświadczeniach związanych z lockdownem podczas pandemii wiele osób doceniło, jak ważny jest kontakt z naturą i projektanci zdający sobie z tego sprawę planują rozmieszczenie budynków i towarzyszącej im infrastruktury z tą właśnie świadomością. Więcej informacji medicot.pl

Bez wody nie ma życia

Susze coraz bardziej dają nam się we znaki i sprawiają kłopoty nie tylko rolnikom. Długie okresy bez deszczu przeplatające się z obfitymi opadami powodują zalania piwnic, parkingów i garaży. Woda deszczowa jest darmowa, dlatego świadomy ekologicznie deweloper i projektant zaplanuje nowoczesne rozwiązania kanalizacyjne tak, aby wykorzystać wody opadowe ponownie, np. do podlewania zasadzonych na skwerach roślin i wysianych trawników. Bioretencja, niecki filtracyjne, zbiorniki na deszczówkę, a nawet ogrody deszczowe, to rozwiązania których powinieneś szukać.

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

19 − dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW