Strona główna » Świnoujście – Karsibór. Tak powstają deptaki nad wodą.

Świnoujście – Karsibór. Tak powstają deptaki nad wodą.

by Daniel SZYSZ

Karsibór. Tak powstają deptaki nad wodą.

Na nowych deptakach wzdłuż ulicy 1 Maja będzie część rekreacyjno – sportowa, lewendowa (od rodzaju nasadzeń zieleni), a z całej długości będzie rozpościerał się piękny widok na wodę.

Budowa deptaków jest częścią największej drogowej inwestycji na tej wyspie. Przebudowywana jest główna ulica (1 Maja), budowane chodniki, droga dla rowerów. Te ostatnie nie tylko wzdłuż całej ulicy 1 Maja, ale już od zjazdu z mostu, czyli wzdłuż ulicy Mostowej i dalej w 1 Maja.

Długość przebudowywanej ulicy 1 Maja to prawie 2,9 km. W tej chwili gotowe są już 2 km wraz z chodnikami i drogą dla rowerów. Prace trwają na ostatnim odcinku.

Dodatkowo powstaje 340 metrów chodnika i drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Mostowej, które będą od zjazdu z mostu razem z ulicą 1 Maja będą tworzyły jedność.

Częścią inwestycji było także położenie kanalizacji ciśnieniowej i podciśnieniowej, która rozpocznie budowę całego systemu kanalizacji na terenie dzielnicy Karsibór.

Cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Koszt wszystkich prac to ponad 35,5 mln złotych. Na inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie niemal 13 mln złotych.
BIK UM Świnoujście

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiem + 13 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.