Strona główna » Odzyskiwanie utraconych plików z telefonu i laptopa

Odzyskiwanie utraconych plików z telefonu i laptopa

by Świnoujście w sieci

Odzyskiwanie utraconych plików z telefonu i laptopa

Komputery, telefony i inne urządzenia na których zapisujemy nasze dane są dzisiaj ogromną skarbnicą dzięki wbudowanej pamięci. Zapisujemy na nich zdjęcia i różnego rodzaju pliki.

Najczęściej odzyskiwane pliki to właśnie te z galerii ale także skasowane wiadomości sms. Pliki z telefonu usuwamy przypadkowo lub umyślnie, jednak nawet jeśli sami użyjemy opcji “usuń”, nie oznacza to, że plik został usunięty z urządzenia.

Jak odzyskać utracone dane z telefonu

Dane w smartfonach zapisują się w trzech różnych lokalizacjach – pamięci telefonu, karcie zewnętrznej oraz w “chmurze”. Dane zapisane w wirtualnej pamięci, tzw. chmurze to dane, które zapisują się dzięki tworzeniu przez telefon pamięci zapasowej. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy sami jako użytkownicy skonfigurujemy swój telefon, tak aby tworzył kopię zapasową. W przypadku utraty danych wystarczy pobrać ich kopię. Zobacz jak odzyskać skasowane zdjęcia z komputera czy też telefonu http://plom.pl/odzyskiwanie-usunietych-zdjec/

Jeśli nie korzystamy z opcji kopii zapasowej odzyskanie danych jest nieco bardziej skomplikowane, ale ciągle możliwe. Pliki po usunięciu tak naprawdę nie znikają, zostają jedynie ukryte i zwalniają miejsce w pamięci urządzenia. Będą tam dopóki nie zostaną nadpisane przez inne pliki. Możesz skorzystać z usług specjalnych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych, ale usługi te są kosztowne. Możesz również podjąć się odzyskania danych za pomocą bezpłatnych programów dostępnych w Internecie.

Odzyskiwanie danych z niedziałających laptopów i komputerów

Kiedy laptop nie chce się włączyć może to oznaczać poważną awarię. Jeśli na laptopie masz ważne dokumenty lub bezcenne zbiory zdjęć rodzinnych nie oznacza to, że już nigdy ich nie zobaczysz. Pamięć komputera to twardy dysk, który jest częścią niezależną komputera i nawet w przypadku zniszczenia laptopa można użyć go do odzyskania danych.

Formatowanie urządzenia a utrata danych

Powszechnie panuje przekonanie, że formatując urządzenie usuwamy z niego wszystkie dane. Dzieje się tak z powodu informacji, jaka wyświetla się zanim dokonasz formatowania. W gruncie rzeczy żadne proste formatowanie nie pozbywa się danych na zawsze i dzięki specjalnemu oprogramowaniu można je odzyskać zarówno z komputera, jak i ze smartfonu.

Jak cofnąć plik w kosza

Jest to najprostszy sposób odzyskiwania plików. Po wejściu w aplikację kosz ( w przypadku smartfonu) lub w folder kosz ( w przypadku komputera ) wystarczy odnaleźć opcję “przywróć pliki” lub “cofnij”. Wtedy wszystkie usunięte pliki wrócą na swoje miejsce.

 

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

16 + sześć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.