5  cech dobrej sali weselnej

Planowanie wesela zaczyna się przede wszystkim od wyboru sali. To właśnie od wolnych terminów uzależniamy często datę ślubu, dlatego aby nie była ona zbyt odległa – już dzis zacznijcie szukać waszej idealnej sali na wymarzone wesele. Poznajcie 5 najważniejszych cech, które ja wyróżniają!

Jaka powinna być idealna sala weselna?

1. Odpowiednio duża 

To oznacza, ze powinna być ona dopasowana do liczby gości: nie mogą oni siedzieć w ścisku, ale także czuć się się osamotnieni w zbyt przestrzennej sali. Ustalcie liczbę gości, których chcecie zaprosić na wesele – od tego powinna się zacząć poszukiwania idealnej sali!

2. Z parkietem tanecznym

Tak naprawdę nie wyobrażamy sobie sali weselnej bez miejsca do tańca, (czy taka w ogóle istnieje?),  ale na wszelki wypadek uczulimy Was na to, by zawsze upewnić się, czy dany  lokal ma wystarczający parkiet dla roztańczonych gości oraz scenę dla zespołu muzycznego.

3. W dobrze przemyślanej lokalizacji.

Sala weselna nie powinna być zbyt daleko – dojazd i powrót z wesela zajmą nieskończoność. Najlepiej, jeśli goście szybko będą mogli przemieścić się z kościoła do domu weselnego. Ustalcie też, czy ma on odpowiednią liczbę miejsc parkingowych dla gości oraz, czy łatwo go znaleźć i dojechać. Odległość sali od kościoła jest ważna także wtedy, gdy nie chcecie wynajmować dodatkowego transportu dla gości.

4. Perfekcyjna obsługa

Obsługa tworzy atmosferę na weselu! Dlatego powinna być miła, uśmiechnięta i życzliwa. Personel powinien tez wykazać się wysoką kulturą osobistą. Przyjmuje się, ża na około 10 gości powinien przypadać jeden kelner: wówczas podawanie kolejnych dań z pewnością przebiegnie sprawnie.

5. Z wyśmienitym jedzeniem

Gdy goście zasiądą już w pięknie udekorowanej sali, można zacząć ucztę! Dlatego oprócz samej sali liczy się tez menu. Wiele domów weselnych ma w ofercie kucharza i kilka różnorodnych, gotowych jadłospisów, dysponuje doświadczeniem i wie, co zaserwować gościom, aby biesiada była na najwyższym poziomie. Dobre jedzenie i sprawna obsługa, dostępne na miejscu, są wyznacznikiem dobrej sali weselnej. 

Gdzie szukać sali na wesele?

Najobszerniejszą bazą danych na temat weselnych sal jest oczywiście Internet! To właśnie tu możesz przeglądać i porównywać różne sale, ich wnętrza, oferty, ceny itp. Oczywiście warto zawęzić krąg swoich poszukiwań do konkretnego miasta lub choćby województwa. Wpisując np. sale weselne Szczecin otrzymasz wykaz wszystkich ofert, dotyczących tego właśnie miasta bądź jego okolic. To znacznie ułatwi poszukiwania!

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News