CHCIELI SPRAWDZIĆ REAKCJĘ POLICJANTÓW – TERAZ ZAPŁACĄ ZA CHULIGAŃSKIE ZACHOWANIE

Sprawcy swoje zachowanie tłumaczyli chęcią dobrej zabawy i sprawdzeniem reakcji policjantów.

Do zdarzenia doszło na ulicy Spokojnej w Mirosławcu około godziny 14.00, kiedy policjanci wykonywali swoje czynności służbowe. 18 i 26 letni mężczyźni widząc zaparkowany oznakowany radiowóz, postanowili zabawić się i sprawdzić reakcję policjantów. Jeden z nich wyrwał z pojazdu tablicę rejestracyjną, a drugi wskoczył na jego maskę, na szczęście nie uszkadzając jej.

Chuligańskie zachowanie mężczyzn zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawców. Podejrzani przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali karze. Teraz 18 i 26 – mieszkańcy gminy Mirosławiec będą musieli naprawić wyrządzoną szkodę i każdy zapłacić karę grzywny wysokości 5 tysięcy złotych.

Radiowozy policyjne służą bezpieczeństwu mieszkańców. Ich zakupu finansowany jest ze środków pieniężnych Komendy Głównej Policji oraz władz samorządowych. Flota sprzętu transportowego zapewnienia wysoką mobilność służb Policji realizujących ustawowe zadania związane z bezpieczeństwem i ochroną porządku publicznego. Sprawne pojazdy decydują o mobilności wszystkich służb policyjnych.

 

Policja

 

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News