Strona główna » Świnoujście – Parkowanie z kartą. Większość za dwa razy po 30 minut.

Świnoujście – Parkowanie z kartą. Większość za dwa razy po 30 minut.

by Świnoujście w sieci

Parkowanie z kartą. Większość za dwa razy po 30 minut.

73 procent głosów za możliwością darmowego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania dwa razy w ciągu dnia po pół godziny. Przypomnijmy, że darmowe parkowanie dotyczy tylko mieszkańców posiadających Kartę Wyspiarza lub Kartę Wyspiarza Seniora.

Przez trzy dni (środa, czwartek i piątek) na oficjalnej stronie miasta www.swinoujscie.pl można było oddać swój głos w sondzie na temat czasu darmowego parkowania. Do wyboru były dwie opcje:

– dwa razy w ciągu dnia po pół godziny
– raz w ciągu dnia przez godzinę

Z jednego IP można było oddać jeden głos. W sumie oddano 408 głosów. Większość, bo 299 osób (73 procent), wybrało opcję dwa razy w ciągu dnia po pół godziny. Pozostali, czyli 109 osób (27 procent) poparło wersję raz dzień przez godzinę.
Po co ta sonda? Na wniosek Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, obecnie mieszkańcy posiadający Kartę Wyspiarza lub Kartę Seniora Wyspiarza, mogą w Strefie Płatnego Parkowania raz dziennie korzystać z godziny darmowego postoju. Wcześniej było to tylko pół godziny. Część kierowców i dyrektorka jednego z przedszkoli zaproponowali, aby obecną godzinę zmienić na dwa razy po pół godzinie. Jednym z argumentów był to, że rodzice którzy rano przywożą dzieci do przedszkola lub żłobka nie wykorzystują godziny darmowego postoju, a ten niewykorzystany czas przydałby im się potem przy odbiorze dziecka.
– Najlepszym wyjściem byłoby, gdyby kierowca mógł sam wybrać opcję w momencie, gdy parkuje pojazd w strefie – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Konsultowaliśmy to z producentem parkomatów. Twierdzi, że nie jest to standardowe rozwiązanie systemu zarządzania uprawnieniami użytkowników oraz czasu darmowego. I niestety na ten moment nie jest możliwe wprowadzenie równolegle dwóch opcji czasu darmowego. Stąd nasza sonda wśród mieszkańców.
Aby zmiana 2 razy po pół godziny mogła obowiązywać, konieczna jest zmiana uchwały rady miasta. Projekt takiej uchwały zostanie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji rady. Szacowany czas od kiedy będzie obowiązywała, to październik 2022.
BIK UM Świnoujście

Świnoujście – Uwaga. Nadchodzą upały.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

19 − siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW