2500 ZŁOTYCH MANDATU DLA NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTY

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez sławieńskich policjantów rowerzysta. Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 30 – latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2 500 złotych.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu.

st. asp. Kinga Warczak

Rowerzysto – Sprawdź kiedy możesz jechać chodnikiem i ZAPAMIĘTAJ !!!!! – VIDEO

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News