Strona główna » Międzyzdroje – Rozpoczął się 25. jubileuszowy Festiwal Gwiazd

Międzyzdroje – Rozpoczął się 25. jubileuszowy Festiwal Gwiazd

by Świnoujście w sieci

25. FESTIWAL GWIAZD

Rozpoczął się 25. jubileuszowy Festiwal Gwiazd, który odbywa się pod symbolicznym patronatem słynnego, nieżyjącego już reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Za nami piątek, pierwszy festiwalowy dzień, w którym mogliśmy uczestniczyć min. w wernisażu wystawy Andrzeja Pągowskiego pt. „Kieślowski na nowo”, spektaklu teatru Capitol pt. „Małżeństwo to morderstwo” w reżyserii Olafa Lubaszenki oraz koncercie Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia poświęconemu znanej wokalistce zespołu Maanam Korze Jackowskiej.

Dzisiaj od rana dzieci mogły posłuchać bajek, które czytała Agnieszka Maciąg, jak również spotkać się ze znanymi aktorami. O swojej książce pt. „Ścigając pamięć” opowiadała podczas spotkania autorskiego Grażyna Szapałowska, a podczas sesji autografowej swoje podpisy składali min. Michał Milowicz i Agnieszka Maciąg. O godz. 16:00 i 19:00 w sali teatralnej MDK spektakl „Kochane pieniążki”, w której bohater ma trudny wybór… Co mianowicie powinien zrobić, wchodząc przez pomyłkę w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukać właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymać ją dla siebie? Dowiecie się Państwo uczestnicząc w tej komedii, wyreżyserowanej przez Jerzego Bończaka.

Historia Festiwalu nierozerwalnie kojarzy się z uroczystą galą odciśnięcia dłoni w Alei Gwiazd, która trwa od 1996 roku. W sobotę o godz. 21:00 w Alei Gwiazd swoje dłonie odcisną: Joanna Trzepiecińska, Przemysław Sadowski, Katarzyna Maciąg, Michał Milowicz, Henryk Talar i Lesław Żurek. Jak przyznaje burmistrz Mateusz Bobek „po dwóch latach nieobecności , spowodowanej pandemią, wróciliśmy ze sztandarową imprezą, bez której Międzyzdroje nie byłyby tym miastem, marką, jaką się stały. Cieszy nas fakt, że w Alei pojawią się nowe dłonie. Jest ich już ponad 200.
Niedziela będzie trzecim dniem pierwszej części Festiwalu Gwiazd. Rozpocznie się on o godz. 11:00 imprezą towarzyszącą, czyli rajdem rowerowym z Wolina do Międzyzdrojów (ok. 23 km), wzdłuż Zalewu Szczecińskiego. O godz. 16:00 w kinie Eva spotkanie z filmami Kieślowskiego „Krótki film o miłości”, o którym opowie Tomasz Raczek. Na finał, o godz. 20:00 przy Alei Gwiazd, koncert zagra Kamil Bednarek.

Codziennie podczas festiwalu prowadzone są spotkania i wywiady z gwiazdami, streamingowane na żywo na kanałach Facebook i YouTube ( facebook @miedzyzdroje, @FestiwalGwiazd, YouTube – FestiwalGwiazd2022). Na kolejną odsłonę 25. Festiwalu Gwiazd zapraszamy już od 22 lipca br.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW