Strona główna » Smartfony Xiaomi – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Smartfony Xiaomi – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

by Świnoujście w sieci

Smartfony Xiaomi – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Dawniej smartfony produkowane przez chińskie firmy były postrzegane jako niskiej jakości i tandetne. Obecnie trend ten uległ zmianie. Dowodem jest niezwykle wysoka pozycja chińskiej firmy Xiaomi, która jest jednym z liderów w tym segmencie. Eksperci zgodnie wskazują, że smartfony Xiaomi mogą być doskonałą alternatywą dla urządzeń produkowanych przez inne firmy – wynika to z ich ceny oraz faktu stosowania w nich wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego smartfony Xiaomi cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Stosunek jakości do ceny mówi sam za siebie 

W przypadku wielu smartfonów wysoka jakość idzie w parze z ceną – dotyczy to przede wszystkim niezwykle cenionych na całym świecie iPhone’ów czy Samsungów. Okazuje się jednak, że za smartfon wyróżniający się zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych wcale nie trzeba płacić „jak za zboże”. Z takiego założenia wyszli twórcy marki Xiaomi. 

Stosunkowo nowe modele Xiaomi, takie jak POCO (rok produkcji 2020), śmiało mogą konkurować ze smartfonami Apple, a jednocześnie można je zakupić w podobnej cenie, co smartfony innych firm. Gdy porównamy ze sobą Realme 8 Pro oraz najnowsze urządzenie Xiaomi Redmi Note 12 Pro, wówczas zauważymy, że to chiński producent jest bezkonkurencyjnym zwycięzcą w tym porównaniu. 

Sprawne procesory, dobre aparaty i duża ilość pamięci RAM 

Tym, co przyciąga użytkowników z całego świata do smartfonów chińskiej marki Xiaomi, jest zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Marka stworzyła własną unikalną linię procesorów, które gwarantują wysoką wydajność użytkowania. Ponadto modele Xiaomi z najwyższej półki są wyposażane w ultranowoczesne aparaty pozwalające na wykonywanie przepięknych zdjęć oraz kręcenie filmów w jakości Full HD. 

Smartfony Xiaomi są także wyposażane w znaczną ilość pamięci RAM, co skutkuje tym, że nawet funkcjonowanie kilkunastu aplikacji jednocześnie nie prowadzi do jakichkolwiek kłopotów z użytkowaniem naszego urządzenia. 

To zupełnie inna polityka działania, gdy porównamy ją z decyzjami podejmowanymi przez innych światowych producentów. Xiaomi nie oszczędza na podzespołach, dlatego nawet smartfony z niższej półki cenowej od tej firmy wyróżniają się bardzo dużą wydajnością. Wspomniany wcześniej smartfon Xiaomi POCO posiada aparat o rozdzielczości 48 Mpix, procesor Snapdragon 662 oraz aż 4 GB pamięci RAM. To wystarczy, by móc bezproblemowo grać w gry, oglądać filmy czy przeglądać internet. Uruchomienie kilku aplikacji jednocześnie z pewnością nie wpłynie negatywnie na komfort użytkowania. 

Pojemne baterie 

Popularne smartfony Apple – iPhone’y – są wielokrotnie krytykowane przez użytkowników za to, iż są one wyposażane w wyjątkowo mało pojemne baterie, przez co czas używania telefonu na baterii jest dramatycznie krótki. Podczas gdy wiele iPhone’ów posiada akumulatory o pojemności zaledwie 2000 mAh, we wspomnianym Xiaomi POCO zastosowano aż 6000 mAh. Dzięki temu czas użytkowania telefonu na baterii jest nieporównywalnie dłuższy. Nie wspominając już o tym, że Xiaomi zakupimy w zdecydowanie niższej cenie.

Wysoka jakość obudowy 

Gdy sprawdzimy, jak wyglądają smartfony Xiaomi, zaobserwujemy, że ich obudowy są oparte na materiałach wysokiej jakości. To z kolei ma przełożenie na komfort użytkowania. Trzeba przyznać, że w tym względzie Xiaomi dorównuje smartfonom innych producentów, które niejednokrotnie są oferowane w znacznie wyższych cenach mimo podobnej specyfikacji. 

Dlaczego warto kupić smartfon Xiaomi?

Xiaomi to chińska marka, która obecnie jest jednym z liderów w segmencie smartfonów na całym świecie. Jej podstawową siłą jest oferowanie klientom urządzeń wysokiej jakości z mocnymi podzespołami w bardzo niskiej cenie, co pomogło jej w zdobyciu globalnego uznania. 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

12 + dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW