Upalny parkrun

Rozsłoneczniony świnoujski Park Zdrojowy ponownie gościł porannych biegaczy, chodziarzy, truchtaczy i spacerowiczów w ramach #245 parkrun Świnoujście. I mimo, iż warunki pogodowe nie były idealne dla biegania – wysoka temperatura nieco rekompensowana delikatnym wiaterkiem i cieniem drzew. Wielu etatowych uczestników i wolontariuszy postanowiło skorzystać z przywilejów długiego weekendu, znalazło się 38 śmiałków do pokonania pięciokilometrowej trasy i zapisania w swoim biegowym CV kolejnego startu w ramach parkrun.

Tak jak zostało wspomniane w #245 parkrun Świnoujście wzięło udział 38 zawodników z czego 16 to jakże przeurocze panie a pozostałych 22 zawodników to fani ruchu rodzaju męskiego. Gościliśmy zawodników z odległego grodu Kraka, jak i nieco bliższego Swarzędza, zza pobliskiej granicy oraz niezawodnych tubylców. Odnotowaliśmy jeden debiut w naszej lokalizacji – pan Stanisław PIĄTEK z ITMBW Kraków, dla którego pierwszy start w Świnoujściu był jednocześnie 245 udziałem w parkrunowych biegach czyli dokładnie tyle samo ile edycji ma nasza lokalizacja (przypadek??). Dwóch parkrunerów poprawiło swoje rekordy życiowe. Najkrócej na trasie przebywały: Karolina ROMAŃSKA (23:07), Monika MURAWSKA (26:08) oraz Teresa DOMALEWSKA (27:11). Wśród panów najlepszymi rezultatami mogą się pochwalić: Robert DERDA (20:12), Tomasz ZIELIŃSKI (20:47) oraz Radosław NOWAK (21:31). Natomiast według współczynnika wieku najlepszym zawodnikiem sobotnich zmagań był Siegbert HUMMEL (72,71%), który w tym biegu poprawił także swój rekord życiowy (22:03). Wszystkim oczywiście gratulujemy wyników, ukończenia trasy i udziału. Po więcej wyników i szczegółów #245 parkrun Świnoujście zapraszamy na https://www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

W sobotnich zmaganiach, aby zapewnić poprawność wyników i klasyfikacji czuwało 9 wolontariuszy, którym gorąco dziękujemy za to, że znaleźli i poświęcili trochę czasu dla organizacji biegu. Podziękowania ślemy także do hotelu „Trzy Wyspy” za węglowodanowe wsparcie w formie niezmiennie przepysznych ciastek korzennych.

A za tydzień w ostatnią sobotę miesiąca – czyli już 25 czerwca – zapraszamy na kolejną odsłonę #246 parkrun Świnoujście. Będziemy na Was czekać jak zwykle w Parku Zdrojowym w okolicach boiska. Startujemy punktualnie o 9.00. Bo w parku zawsze fajnie jest. Do zobaczenia.
Zespół parkrun Świnoujście

Notatka – Wolontariusz Z
Foto – Marcin Ruciński

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News