NA PROMENADZIE. ZAPŁACI NIESOLIDNY WYKONAWCA.

0 comment

NA PROMENADZIE. ZAPŁACI NIESOLIDNY WYKONAWCA.

Miasto zleciło nowym firmom naprawę trzech wejść na plażę. Zapłaci za to jednak nie miasto, a wykonawca promenad zdrowia i historycznej. Podobnie, jak w przypadku naprawy części nawierzchni na promenadzie zdrowia.

Chodzi o wejścia od ulic Gierczak, Nowowiejskiego i Małachowskiego. Miasto zgłosiło uwagi co do jakości ich wykonania pierwotnemu wykonawcy i wezwało do naprawy.

– Wykonawca uchylał się jednak od usunięcia usterek i napraw – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Barbara Michalska. – W tej sytuacji, w ramach tak zwanego wykonania zastępczego, Miasto zleciło to zadanie innym firmie, a kosztami zostanie obciążony ten pierwszy, niestety niesolidny, wykonawca.

Napraw przejść podjęła się firma „Usługi Budowlane Wiesław Furtak” ze Szczecina. Koszt to 869 tys. złotych brutto. Na przedłużeniu ulicy Małachowskiego prace już ruszyły. Zgodnie z umową potrwają do 100 dni. Jednak nowy wykonawca obiecuje, że postara się wykonać je możliwie jak najszybciej.

Prace na dwóch pozostałych wejściach, czyli na przedłużeniu ulic Gierczak i Nowowiejskiego rozpoczną się we wrześniu, czyli już po tzw. wysokim sezonie letnim.

Co prawda pierwotny wykonawca podjął się naprawy nawierzchni na części Promenady Zdrowia, jednak zrobił to nieestetycznie, w sposób inny niż było to ustalone. Dlatego też jeszcze w trakcie tej naprawy wykonawca został poinformowany, że Miasto nie akceptuje takiego sposobu naprawy i praca nie zostanie odebrana.

– Jak wygląda obecnie sytuacja na rynku budowlanym, najlepiej wiedzą inwestorzy, którzy zlecają takie prace – mówi Barbara Michalska. – Niestety często zdarza się, że mamy wiele uwag do wykonawców, jeśli chodzi o jakość prac i dotrzymywanie terminów, zgodnie z tym co zapisano w umowach. Tak właśnie jest w przypadku tych dwóch promenad. Nie znaczy to jednak, że – jak pisze jeden ze świnoujskich portali – godzimy się na to i za naprawę źle wykonanej pracy płacimy kolejne pieniądze z budżetu miasta.

Jest to informacja nieprawdziwa. Pieniądze na naprawę wspomnianych wejść na plażę i nawierzchni części promenady zdrowia pochodzą ze środków gwarancji należytego wykonania, które wykonawca jako zabezpieczenie musiał wpłacić na rzecz Miasta przed rozpoczęciem inwestycji. A nie z podatków, jakie płacą mieszkańcy Świnoujścia.

– W każdym przypadku niewywiązania się z umowy przez wykonawcę, egzekwujemy nasze prawa – dodaje Barbara Michalska. – Jeśli uchyla się od napraw, usunięcia usterek, to zlecamy to innym firmom, a jego obciążamy. W niektórych sytuacjach swoich praw dochodzimy też w sądzie.

BIK UM

Szybciej do Świnoujścia – Zobacz jak powstaje most na nowej trasie S3 w Wolinie


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

1 × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=