ARESZT TYMCZASOWY ZA POSIADANIE BLISKO KILOGRAMA NARKOTYKÓW

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W pomieszczeniach zajmowanych przez 37 – latka ujawnili ponad 850 g amfetaminy, ponad 120 g marihuany i trzy sadzonki konopi. Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie zatrzymanego na 3 miesiące. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie intensywnych działań operacyjnych zrealizowanych w miniony weekend, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali 37- letniego miasta. Podczas sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy, marihuany i 3 sadzonki konopi. W sumie ujawniono blisko kilogram narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sławnie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Kinga Warczak

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News