Władysław Saienko Mistrzem Polski !!!

Władysław Saienko Mistrzem Polski !!!

Ponad 300 zawodniczek i zawodników rywalizowało w kadetach starszych i młodszych w Mistrzostwach Polski w formule kick light w Zawierciu w dniach 26-29 maja 2022. Łącznie przez 3 dni startowało 1000 osób, a odbyły się jeszcze MP seniorów i mastersów w pointfightingu i light contact oraz MP juniorów w pointfightingu, light contact i kick light. To było wspaniałe święto krajowego kickboxingu. W tym święcie nie mogło zabraknąć zawodników ULKSW Pomorze. Do rywalizacji w formule kick light stanęło dwóch naszych zawodników: kadet młodszy Aleks Szymorowski -42 kg oraz kadet starszy Władysław Saienko – 52 kg .

Aleks w ładnym stylu wygrał pierwszą walkę, ale niestety musiał uznać wyższość kolejnego rywala i uplasował się daleko poza podium. Przed Władkiem stało trudne zadanie, ponieważ jego kategoria było dość licznie obsadzona. Jednak przez walki eliminacyjne udało się przejść dość gładko, dwie z nich Władek wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, trzecią wysoko na punkty, dopiero w półfinale przeciwnik postawił wyższe wymagania, ale udało się wygrać 3:0. Niektóre z finałów tego dnia rozegrane były na wieczornej gali, na centralnej macie z oprawą muzyczną, świetlną i konferansjerem. Dla tak młodych zawodników było to ogromne przeżycie i duży stres, dlatego może walka finałowa nie zakończyła się wysoką wygraną Władka, a tylko 2:1. Niemniej jest to sukces ogromny, a złoty medal i tytuł Mistrza Polski przyjechał do Świnoujścia.

Wszystkich , którzy chcą rozpocząć treningi kickboxingu pod okiem licencjonowanych trenerów zapraszamy na zajęcia do ULKSW Pomorze Świnoujście ul Wojska Polskiego 1/19

Szczegóły na facebook.com/TKD.Pomorze.Swinoujscie oraz pod nr telefonu 601541650

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News