KAJETAN RUPAR MISTRZEM POLSKI !!!

W Warszawie 28 maja 2022 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Do zawodów zgłosiło się prawie 200 zawodników z 70 klubów z całej Polski. ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało sześcioro zawodników. Najdalej od Podium wylądował Borys Kowalewski, który przegrał walkę eliminacyjną i odpadła z dalszej rywalizacji do ćwierćfinałów doszli Jan Walkowiak i Marcin Dziuba, którzy uplasowali się na miejscach 5-8 w swoich kategoriach. Natomiast bardzo dobrze wypadła trójka naszych zawodników, którzy dotarli do finałów: w kategori do 51 kg Kajetan Rupar, w kategori do 63 kg Gabriela Trzybińska oraz w kat do 68 kg Wiktoria Partyka. Niestety tylko Kajetan wytrzymał ogromną presję i wygrał wysoko swój finał. Wiktoria Partyka przegrała, po raz kolejny z dobrze sobie znaną rywalką z Bydgoszczy, a Gabriela Trzybińska swój finał przegrała w końcówce jednym punktem. Do świnoujścia przyjechały trzy medale: złoto i tytuł Mistrza Polski przywiózł Kajetan Rupar, a srebro i tytuły Vicemistrzyń Polski Gabriela Trzybińska i Wiktoria Partyka.
Tymi zawodami zamknęliśmy cykl Mistrzostw Polski, przypomnijmy, że 14 maja tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior Młodszy zdobyła Maja Kowalewska.

Zdobycze medalowe w tym roku potwierdziły, że ULKSW Pomorze jest najlepszym klubem taekwondo w województwie zachodniopomorskim.
Szczególne podziękowania składamy p. Rafałowi Wiśniewskiemu za pracę mentalną z naszymi zawodnikami.

Wszystkich , którzy chcą rozpocząć treningi taekwondo olimpijskiego pod okiem licencjonowanych trenerów zapraszamy na zajęcia do ULKSW Pomorze Świnoujście ul Wojska Polskiego 1/19

Szczegóły na facebook.com/TKD.Pomorze.Swinoujscie oraz pod nr telefonu 601541650

Władysław Saienko Mistrzem Polski !!!

Ponad 300 zawodniczek i zawodników rywalizowało w kadetach starszych i młodszych w Mistrzostwach Polski w formule kick light w Zawierciu w dniach 26-29 maja 2022. Łącznie przez 3 dni startowało 1000 osób, a odbyły się jeszcze MP seniorów i mastersów w pointfightingu i light contact oraz MP juniorów w pointfightingu, light contact i kick light. To było wspaniałe święto krajowego kickboxingu. W tym święcie nie mogło zabraknąć zawodników ULKSW Pomorze. Do rywalizacji w formule kick light stanęło dwóch naszych zawodników: kadet młodszy Aleks Szymorowski -42 kg oraz kadet starszy Władysław Saienko – 52 kg .

Aleks w ładnym stylu wygrał pierwszą walkę, ale niestety musiał uznać wyższość kolejnego rywala i uplasował się daleko poza podium. Przed Władkiem stało trudne zadanie, ponieważ jego kategoria było dość licznie obsadzona. Jednak przez walki eliminacyjne udało się przejść dość gładko, dwie z nich Władek wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, trzecią wysoko na punkty, dopiero w półfinale przeciwnik postawił wyższe wymagania, ale udało się wygrać 3:0. Niektóre z finałów tego dnia rozegrane były na wieczornej gali, na centralnej macie z oprawą muzyczną, świetlną i konferansjerem. Dla tak młodych zawodników było to ogromne przeżycie i duży stres, dlatego może walka finałowa nie zakończyła się wysoką wygraną Władka, a tylko 2:1. Niemniej jest to sukces ogromny, a złoty medal i tytuł Mistrza Polski przyjechał do Świnoujścia.

Wszystkich , którzy chcą rozpocząć treningi kickboxingu pod okiem licencjonowanych trenerów zapraszamy na zajęcia do ULKSW Pomorze Świnoujście ul Wojska Polskiego 1/19

Szczegóły na facebook.com/TKD.Pomorze.Swinoujscie oraz pod nr telefonu 601541650


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

12 + 19 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=