Strona główna » KAJETAN RUPAR MISTRZEM POLSKI !!!

KAJETAN RUPAR MISTRZEM POLSKI !!!

W Warszawie 28 maja 2022 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Do zawodów zgłosiło się prawie 200 zawodników z 70 klubów z całej Polski. ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało sześcioro zawodników. Najdalej od Podium wylądował Borys Kowalewski, który przegrał walkę eliminacyjną i odpadła z dalszej rywalizacji do ćwierćfinałów doszli Jan Walkowiak i Marcin Dziuba, którzy uplasowali się na miejscach 5-8 w swoich kategoriach. Natomiast bardzo dobrze wypadła trójka naszych zawodników, którzy dotarli do finałów: w kategori do 51 kg Kajetan Rupar, w kategori do 63 kg Gabriela Trzybińska oraz w kat do 68 kg Wiktoria Partyka. Niestety tylko Kajetan wytrzymał ogromną presję i wygrał wysoko swój finał. Wiktoria Partyka przegrała, po raz kolejny z dobrze sobie znaną rywalką z Bydgoszczy, a Gabriela Trzybińska swój finał przegrała w końcówce jednym punktem. Do świnoujścia przyjechały trzy medale: złoto i tytuł Mistrza Polski przywiózł Kajetan Rupar, a srebro i tytuły Vicemistrzyń Polski Gabriela Trzybińska i Wiktoria Partyka.
Tymi zawodami zamknęliśmy cykl Mistrzostw Polski, przypomnijmy, że 14 maja tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior Młodszy zdobyła Maja Kowalewska.

Zdobycze medalowe w tym roku potwierdziły, że ULKSW Pomorze jest najlepszym klubem taekwondo w województwie zachodniopomorskim.
Szczególne podziękowania składamy p. Rafałowi Wiśniewskiemu za pracę mentalną z naszymi zawodnikami.

Wszystkich , którzy chcą rozpocząć treningi taekwondo olimpijskiego pod okiem licencjonowanych trenerów zapraszamy na zajęcia do ULKSW Pomorze Świnoujście ul Wojska Polskiego 1/19

Szczegóły na facebook.com/TKD.Pomorze.Swinoujscie oraz pod nr telefonu 601541650

Władysław Saienko Mistrzem Polski !!!

Ponad 300 zawodniczek i zawodników rywalizowało w kadetach starszych i młodszych w Mistrzostwach Polski w formule kick light w Zawierciu w dniach 26-29 maja 2022. Łącznie przez 3 dni startowało 1000 osób, a odbyły się jeszcze MP seniorów i mastersów w pointfightingu i light contact oraz MP juniorów w pointfightingu, light contact i kick light. To było wspaniałe święto krajowego kickboxingu. W tym święcie nie mogło zabraknąć zawodników ULKSW Pomorze. Do rywalizacji w formule kick light stanęło dwóch naszych zawodników: kadet młodszy Aleks Szymorowski -42 kg oraz kadet starszy Władysław Saienko – 52 kg .

Aleks w ładnym stylu wygrał pierwszą walkę, ale niestety musiał uznać wyższość kolejnego rywala i uplasował się daleko poza podium. Przed Władkiem stało trudne zadanie, ponieważ jego kategoria było dość licznie obsadzona. Jednak przez walki eliminacyjne udało się przejść dość gładko, dwie z nich Władek wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, trzecią wysoko na punkty, dopiero w półfinale przeciwnik postawił wyższe wymagania, ale udało się wygrać 3:0. Niektóre z finałów tego dnia rozegrane były na wieczornej gali, na centralnej macie z oprawą muzyczną, świetlną i konferansjerem. Dla tak młodych zawodników było to ogromne przeżycie i duży stres, dlatego może walka finałowa nie zakończyła się wysoką wygraną Władka, a tylko 2:1. Niemniej jest to sukces ogromny, a złoty medal i tytuł Mistrza Polski przyjechał do Świnoujścia.

Wszystkich , którzy chcą rozpocząć treningi kickboxingu pod okiem licencjonowanych trenerów zapraszamy na zajęcia do ULKSW Pomorze Świnoujście ul Wojska Polskiego 1/19