Strona główna » Świnoujście – Od dziś dodatkowa karetka w naszym mieście

Świnoujście – Od dziś dodatkowa karetka w naszym mieście

by Daniel SZYSZ

Jak co roku w okresie letnim w siedmiu nadmorskich miejscowościach uruchamiamy dodatkowe, sezonowe zespoły ratownictwa medycznego.

Jest to oczywiście związane ze zwiększoną liczbą osób, które w tym czasie przebywają w naszym województwie. Przekłada się to na liczbę interwencji naszych zespołów szczególnie na wybrzeżu. W letnie dni wyjazdów do pacjentów jest nawet trzykrotnie więcej. Jako pierwszy zawsze dyżurować zaczyna zespół dodatkowy w Świnoujściu – jest tu od 1 czerwca do końca września (w tym czasie w Świnoujściu dyżurują więc w sumie 3 zespoły ratownictwa medycznego). Pozostałe sezonowe zespoły pojawią się na wybrzeżu 24 czerwca i pracować będą do końca sierpnia. Stacjonować będą w Międzyzdrojach, Pobierowie, Dziwnowie, Ustroniu Morskim i Mielenku.

Zespół sezonowy składa się z dwóch ratowników medycznych lub ratownika medycznego i pielęgniarki systemu. Ambulans wygląda i ma dokładnie takie samo wyposażenie jak każda nasza karetka podstawowa. Są w niej więc takie urządzenia do ratowania ludzkiego życia jak defibrylator, respirator czy autopuls czyli platforma do mechanicznego ucisku klatki piersiowej.

Paulina Heigel
rzecznik prasowy
WSPR w Szczecinie

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 + osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.