Strona główna » Świnoujście – 17 raz Błękitna flaga będzie powiewała na plaży

Świnoujście – 17 raz Błękitna flaga będzie powiewała na plaży

by Świnoujście w sieci

I znów to mamy! Błękitna Flaga na kąpieliskach i marinie.

Jako jedyne w Polsce po raz 17. z rzędu Kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Po raz trzeci otrzymało je również Kąpielisko Warszów. A po raz 14. to prestiżowe wyróżnienie przyznano także świnoujski Port Jachtowy im Jurka Porębskiego. To kolejny potrójny sukces Świnoujścia.

Uroczyste wciągnięcie flag na maszty odbędzie się 24 czerwca 2022r. wraz z oficjalnym rozpoczęciem sezonu letniego na świnoujskich plażach.
– Błękitna Flaga to wyróżnienie, symbol rozpoznawany na plażach i w portach jachtowych na całym świecie. Cieszymy się, że nasze działania w stałym podnoszeniu standardów naszych kąpielisk już od tylu lat są tak wysoko oceniane – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Ale przyznanie tego wyróżnienia to także duża zasługa ludzi, którzy codziennie pracują na kąpieliskach: ratowników, służby sprzątające oraz pracowników obsługi mariny i za to im dziękuję.

Międzynarodowy projekt Błękitna Flaga powstał w 1987 r. Szerzy ideę czystego środowiska i rozsądnej turystyki. Certyfikat Błękitnej Flagi przyznawany jest co roku plażom, przystaniom i kąpieliskom na całym świecie, które eksperci zasiadający w jury uznali za najczystsze i najbezpieczniejsze. Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole.

W 2022 r. wyróżniono Błękitnymi Flagami aż 5042 plaże, kąpieliska i przystanie z 48 krajów, z tego w Polsce 32 kąpieliska i 9 marin.
BIK UM Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW