Świnoujście – 35 milionów z polskiego budżetu na budowę stacji uzdatniania wody

——————–

Mamy 35 mln na wodę z Mulnika

Miasto otrzymało 35 mln złotych dofinansowania na budowę stacji uzdatniania wody w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wyniki programu dziś rano ogłosił Premier Mateusz Morawiecki.

– To dla nas bardzo ważna i dobra wiadomość – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Nowa stacja uzdatniania na Mulniku – obok już działających „Granica” i „Wydrzany” – będzie na wiele lat kolejnym źródłem czystej i bezpiecznej wody dla mieszkańców wciąż rozwijającego się Świnoujścia.

Program związany z realizacją zaopatrzenia Świnoujścia w wodę prowadzi Zakład Wodociągów i Kanalizacji. W tej chwili konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa oraz STRABAG AG z Austrii buduje nowe ujęcie wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Mulniku. Termin zakończenia prac to druga połowa 2023 roku. Przyznane dziś 35 mln złotych dotacji pozwoli na realizację drugiego etapu, czyli budowę stacji uzdatniania, do której będzie trafiała właśnie woda z nowego ujęcia.

Budowa nowej stacji uzdatniania wody na Mulniku to już trzecia świnoujska inwestycja wsparta środkami Polskiego Ładu. Dotychczas Miasto uzyskało dofinansowanie na: zakup 5 autobusów (trwa procedura przetargowa, dofinansowanie 4 mln 250 tys. zł.) oraz budowę leśnej promenady (5 mln zł.)

BIK UM Świnoujście

Świnoujście – Ceny paliw na PKN ORLEN 1 luty 2022

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News