Jak wziąć udział w rekolekcjach RODZINA33?

1. Rekolekcje RODZINA33 to rekolekcje małżeńskie, dlatego bardzo ważne jest zaproszenie Twojego współmałżonka do tej wspólnej drogi.

2. Rekolekcje można przeżyć na kilka sposobów:

– poprzez stronę internetową: www.rodzina33.pl kliknijcie w zakładkę Rozpocznij Rekolekcje i wybierzcie Dzień 1. Po kliknięciu w dany dzień rekolekcji wyświetlą się Wam różne formy rozważań: tekst, audio oraz video. Wybierzcie tę formę, która Wam najbardziej odpowiada i zacznijcie rekolekcje.

– poprzez jedną z grup w aplikacji Whatsapp znajdujące się w zakładce APLIKACJE

– poprzez książkę z rekolekcjami RODZINA33

Zamówienie można złożyć przez formularz na stronie www:  https://oddanie33.pl/zamow-ksiazke

3. Poza odsłuchaniem medytacji oraz 5/15-minutową modlitwą, warto, abyście podzielili się ze sobą swoimi przeżyciami.4. Rekolekcje kończą się Odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich oraz złożeniem Aktu Zawierzenia Waszej Rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Zachęcamy, aby tego dnia pójść do parafii na wspólną Mszę Świętą, na której odnowicie swoje przyrzeczenia małżeńskie. Akt Zawierzenia będzie dostępny w sekcji Do pobrania.

Na stronie są również dostępne materiały RODZINA33 DLA DZIECI  w zakładce Rodzina33 dla dzieci.
Można również złożyć zamówienie na książkę Rodzina33 „Wchodzimy do Arki całą rodziną” przez formularz na stronie www:  https://oddanie33.pl/zamow-ksiazke
Zapraszamy Was również do stałej łączności z nami poprzez nasz kanał Youtube: Oddanie33 oraz poprzez naszą stronę na Facebooku: Fundacja Tota Tua.

O rekolekcjach
Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” są propozycją, która stanowi uzupełnienie rekolekcji RODZINA33 o ofertę skierowaną dla najmłodszych – tak, aby w trakcie aktywności rekolekcyjnej rodziców, dzieci mogły korzystać z atrakcyjnej oferty formacyjnej, dostosowanej do młodszego odbiorcy. Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” stanowią też niejako zaproszenie do włączenia się dzieci w cykl rekolekcyjny rodziców – poprzez czas na kontemplację i inicjowanie wspólnej modlitwy różańcowej. Jednakowoż rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” mogą również stanowić osobną ofertę formacyjną, którą można przeżywać niezależnie od Rekolekcji RODZINA33, w duchu rekolekcji rodzinnych.

Do kogo są skierowane rekolekcje RODZINA33 dla dzieci?
Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” są skierowane do dzieci w wieku 5 – 12 lat. Szczególnie w przypadku młodszych dzieci, z pewnością będzie wymagane wsparcie rodziców. Zarazem jednak, będzie to wspaniała okazja do zgłębiania razem z dzieckiem prawd wiary, wspólnej modlitwy i zabawy. Motywem przewodnim rekolekcji będzie biblijna Arka Noego. Dzieci każdego dnia czeka przygoda ze Słowem Bożym, które będzie stanowiło inspirację do podejmowania proponowanych w trakcie rekolekcji aktywności, wykonywania zadań i pogłębienia życia duchowego.

Jak je przeżyć?
Materiały są dostępne w formie tekstu elektronicznego oraz w formie audio, przygotowane na każdy dzień trwania rekolekcji. Można również zamówić książki dla dzieci: https://oddanie33.pl/zamow-ksiazke

Jak je przeprowadzić dla dzieci w parafii?
Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” stanowią uzupełnienie rekolekcji RODZINA33. Zostały one przygotowane z myślą o zaangażowaniu dzieci rodziców realizujących równolegle rekolekcje RODZINA33. Ze względu na ich charakter nie planujemy aktywności wspólnotowych w ich ramach, które wykraczałyby poza najbliższą rodzinę. Podobnie jak Rekolekcje RODZINA33 dla dorosłych, rozpoczynają się one 18 maja i potrwają do 19 czerwca br.

https://rodzina33.pl/33dni-dla-dzieci

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News