Maja Kowalewska Mistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.

W dniach 13-15 maja w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Podlasie 2022.
Udział w finałach, po dwóch eliminacjach, zagwarantowały sobie trzy nasze zawodniczki: Klaudia Bukowska, Vanessa Zakrzewska oraz Maja Kowalewska. Niestety, Klaudia odpadła w ćwierćfinale,a Vanessa przegrała półfinał i stanęła na najniższym stopni podium w kategorii – 29 kg. Rewelacyjnie wypadła natomiast Maja Kowalewska, która wygrała wysoko wszystkie walki i zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii do 55 kg.

Tydzień wcześniej nasi zawodnicy startowali w Berlin Open – rankingowym niemieckim turnieju z mocną międzynarodową obsadą.
Nasza skromna 7 osobowa ekipa zdobyła 5 medali- trzy brązowe i dwa srebrne.