Który ubezpieczyciel oferuje polisę na życie za milion złotych?

Ubezpieczenie na życie to ochrona, dzięki której w przypadku śmierci albo nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczony (lub uposażeni) otrzymują świadczenie finansowe. Warto w taką polisę zainwestować, gdyż w razie trudnej sytuacji masz gwarancję, że ty albo twoi bliscy otrzymacie pomoc finansową. Ofert ubezpieczycieli jest mnóstwo, niektórzy proponują kwoty bardzo wysokie – aż do miliona złotych. Jak wybrać dobrą ofertę i gdzie szukać najwyższych sum?

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je wykupić?

Dzięki takiej polisie zapewniasz sobie spokój, że w trudnej i często niespodziewanej sytuacji będziesz mieć zapewniona pomoc finansową. Wybierając ubezpieczenie, decydujesz się na konkretny zakres ochrony: podstawową albo rozszerzoną. Pakiet podstawowy gwarantuje, że w razie śmierci, osoby zawarte w umowie otrzymają świadczenie finansowe. Pakiet rozszerzony gwarantuje takie świadczenie również wtedy, gdy przydarzy się inna sytuacja niż śmierć. Może to być przewlekła choroba, pobyt w szpitalu, rehabilitacja czy inny uszczerbek na zdrowiu. Dzięki takiej polisie masz pewność, że uda ci się pokryć koszty leczenia.

W przypadku śmierci taka polisa daje natomiast gwarancję, że twoi bliscy nie zostaną bez pomocy finansowej.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na życie?

Ofert ubezpieczeń na życie jest bardzo dużo. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie tej konkretnej, sprawdź co oferują poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Nie musisz chodzić od punktu do punktu i umawiać się na rozmowy – wystarczy, że skorzystasz zinternetowej porównywarki. Możesz wykupić na przykład indywidualne ubezpieczenie na życie z rankomat.pl. Profesjonalni doradcy pomogą ci wybrać pakiet ochrony, dopasowując go do twoich możliwości finansowych i potrzebnego zakresu. 

Kto proponuje polisę za milion złotych?

Nie wszyscy ubezpieczyciele oferują tak wysokie kwoty. Jeśli zależy ci na tym, aby twoja rodzina była zabezpieczona taką sumą, sprawdź jakie wymagania mają poszczególni ubezpieczyciele. Niektóre firmy oferują milion złotych, ale pod warunkiem, że podpiszesz umowę na 10 lat. W innych miejscach są na przykład z kolei wymagania co do wieku. Szeroki opis ofert poszczególnych ubezpieczycieli znajdziesz tutaj: https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-zycie-za-milion-zlotych. Rozważając zakup ubezpieczenia zapoznaj się także z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – to tam często zawarte są szczegółowe informacje.

Kiedy warto ubezpieczyć się na milion złotych? 

Kwoty w takiej wysokości zwykle wybierają osoby, wykonujące ryzykowne zawody albo mające ekstremalne hobby. To też zabezpieczenie, gdy w domu pracuje tylko jedna osoba. Na wypadek choroby, kalectwa czy śmierci bliscy (najczęściej żona/mąż i dzieci) otrzymują solidne finansowe wsparcie na dalsze funkcjonowanie. Wysoka suma odszkodowania jest także wybierana często przez rodziny wielodzietne. Taką kwotę warto rozważyć także, gdy kupuje się dom czy mieszkanie na kredyt. Spłata wysokich rat po śmierci współmałżonka może być problemem, a dzięki polisie można je bezproblemowo regulować. 

 

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News