Działki budowlane na sprzedaż w miejscowości Wicko i Lubin,  gmina Międzyzdroje – zabudowa mieszkaniowa i zabudowa usługowa.

Świnoujście – Przejazd Krzywa – Mazowiecka ma być gotowy do końca maja.

0 comment

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej
Przejazd Krzywa – Mazowiecka ma być gotowy do końca maja. W tym samym czasie wykonawca ma również zakończyć prace na odcinku ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada do Grodzkiej.

Pozostanie do położenia ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni oraz prace związane ze stałą organizacją ruchu. W tej chwili przejezdny (bez ostatniej warstwy asfaltu) jest już odcinek od granicy do ulicy Wielkopolskiej.

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej począwszy od granicy Świnoujście-Garz do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada podzielona jest na etapy. Na pierwszym (od granicy) gotowe są oświetlenie i kanalizacja deszczowa, konstrukcja nawierzchni. Wykonawca ma jeszcze do położenia ostatnią warstwę ścieralną asfaltu na jezdni i dokończyć nawierzchnię chodników oraz zjazdy. Termin zakończenia to koniec czerwca 2022.
Drugi etap obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Krzywą do ulicy Nowokarsiborskiej. W tej chwili na 310 metrach (cały odcinek ma 1000 m) gotowa jest konstrukcja jezdni (bez warstwy ścieralnej) oraz nawierzchnia chodnika na 150 metrach i zatoki autobusowe. Trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej. To właśnie z nimi wykonawca miał najwięcej problemów i z tego powodu wystąpił o wydłużenie terminu zakończenia całej inwestycji do 15 października 2022. Do końca maja ma być gotowy fragment tego odcinka pomiędzy ulicami Krzywą a Odrowców.

Trzeci etap to odcinek od skrzyżowania z ulicą Nowokarsiborską do ulicy 11 Listopada. Tu także prace związane z wymiana kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągowej są na ukończeniu. Kolejnym krokiem będzie wykonanie konstrukcji jezdni.

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej to jedna z większych drogowych inwestycji w tej chwili w mieście (prawie 2 km). Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, wykonane nowe odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego oraz zagospodarowany zielenią pas drogowy, chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Powstanie nowa infrastruktura podziemna (gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna) i zatoki autobusowe. Na odcinku przy granicy jezdnia została wzmocniona i poszerzona z 5,5 do 6,5 m. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w tym roku.

Koszt przebudowy to niemal 35 mln złotych. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg VA w wysokości 3 mln 981 tys. euro.

Wykonawcą jest firma PRD Nowogard, która wygrała przetarg.
BIK UM Świnoujście


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

trzy × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=