O krok od samobójstwa – wzorowa postawa funkcjonariuszy

Policja

POLICJANCI ZDĄŻYLI NA CZAS I URATOWALI KOBIETĘ, KTÓRA PRÓBOWAŁA TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w porę uratowali 27 latkę, która chciała targnąć się na swoje życie. Na szczęście jej koleżanka jeszcze nie spała i po odczytaniu wiadomości od desperatki powiadomiła Policję o jej zamiarach. Funkcjonariusze wszystkich pionów rozpoczęli poszukiwania, co w konsekwencji doprowadziło do odnalezienia kobiety.

Minionej nocy operator dyżurny szczecińskiej komendy otrzymał informację, że koleżanka zgłaszającej napisała do niej wiadomość pożegnalną z informacją o chęci popełnienia samobójstwa.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania kobiety. Walcząc z czasem funkcjonariusze wszystkich pionów ustalali miejsce pobytu desperatki, by zapobiec tragedii.

Po kilku godzinach poszukiwań w pobliżu jednego z miejskich parków policjanci odnaleźli kobietę, której wygląd odpowiadał rysopisowi zaginionej. Na szyi miała zaciśnięty pasek, który rozluźnili interweniujący funkcjonariusze. Na szczęście nie było konieczności podjęcia czynności resuscytacyjnych.

Kobieta została przekazana przybyłym na miejsce służbom medycznym, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl/

ZKS KMP

Related posts

Świnoujście. Nocne pijanych Ukraińców zabawy. O krok od tragedii – FOTO, VIDEO

Szok. 27-letni mężczyzna pędził Audi pod prąd na S10 – Został aresztowany. VIDEO

Policja. Awantura małżeńska 33 latka zatrzymana za posiadanie narkotyków