Strona główna » Świnoujście – Dobra wiadomość – Od lipca. Miejskim autobusem za złotówkę.

Świnoujście – Dobra wiadomość – Od lipca. Miejskim autobusem za złotówkę.

by Świnoujście w sieci

Od lipca. Miejskim autobusem za złotówkę.
Z inicjatywy Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, od 1 lipca 2022 roku świnoujścianie, posiadający Kartę Wyspiarza lub Kartę Wyspiarza Seniora, będą mogli kupić bilet na przejazd autobusem miejskim za złotówkę.
Od jakiegoś czasu wśród radnych pojawiały się opinie, by miejska komunikacja autobusowa była w ogóle bezpłatna. Fakty są jednak takie, że już od kilku lat znaczna część osób może jeździć miejskimi autobusami za darmo. To m.in. dzieci do lat 7 i uczniowie, osoby powyżej 70 roku życia. Teraz doszli jeszcze opiekunowie i nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych publicznych lub niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych, którzy podróżują z grupą dzieci przedszkolnych/ szkolnych oraz dzieci zamieszkujące na terenie Gminy Miasto Świnoujście, a uczęszczające do szkół i przedszkoli w Gminie Heringsdorf. Wprowadzenie zupełnie darmowych przejazdów dla wszystkich obecnie jest jednak niemożliwe.
W tej sytuacji prezydent Janusz Żmurkiewicz zaproponował, aby dla mieszkańców mających Kartę Wyspiarza lub Kartę Wyspiarza Seniora obniżyć cenę biletu do złotówki, a biletu miesięcznego do 30 złotych. Dziś radni poparli ten pomysł i przyjęli w tej sprawie uchwałę. Ulga nie dotyczy jedynie linii do Międzyzdrojów.
Jednocześnie podwyższone zostały ceny biletów jednoprzejazdowych. Normalny będzie kosztował 4 zł, a ulgowy 2 zł. Te ceny obowiązywać będą jednak tylko osoby bez Karty Wyspiarza czy Karty Wyspiarza Seniora, czyli w rzeczywistości tych, którzy odwiedzają Świnoujście okazjonalnie oraz turystów. Konieczność podwyższenia cen biletów wynika ze znaczącego wzrostu cen oleju napędowego i innych kosztów eksploatacyjnych. Korzystanie z komunikacji autobusowej w sezonie letnim przez turystów powinno też zrekompensować wprowadzoną ulgę dla osób posiadających Kartę Wyspiarza i Kartę Wyspiarza Seniora.
Jak wyrobić Kartę Wyspiarza i Kartę Wyspiarza Seniora?
https://www.kartawyspiarza.pl/
BIK UM Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 + pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW