BEZPIECZNIEJ NA DROGACH; KIEROWCY W „OKU” POLICYJNEGO DRONA

Policjanci z koszalińskiej „drogówki” cyklicznie prowadzą działania na DK 11, które ukierunkowane są na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Akcje przeprowadzone są w związku z licznymi sygnałami dotyczącymi notorycznego łamania przepisów przez kierowców przemieszczających się tą trasą. Policjanci do dzisiejszych działań wykorzystali policyjnego drona.

Działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy prowadzone były wielotorowo i będą trwały przez cały dzień. Punkty kontrolne wystawione zostały na DK 11 pomiędzy Koszalinem a Manowem. Z analiz mundurowych wynika, że jest to odcinek, na którym często dochodzi do łamania przepisów, popełniania wykroczeń przez kierujących i tym samym do zdarzeń drogowych.

Policjanci skupili się na bezpieczeństwie w ruchu pojazdów. Kontrolowali tych, którzy wykonywali niebezpieczne manewry lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Każda taka sytuacja była rejestrowana przez policyjnego drona.

Mundurowi zwracali również uwagę na wykroczenia drogowe, w szczególności te, których popełnianie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kontrolą objęte zostały również pojazdy ciężarowe poruszające się tym odcinkiem DK11.

Takie działania koszalińskich policjantów będą odbywały się cyklicznie.

Policja

Doradca Klienta Świnoujście Firma: MediaExpert Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News