BEZPIECZNIEJ NA DROGACH; KIEROWCY W „OKU” POLICYJNEGO DRONA

Policjanci z koszalińskiej „drogówki” cyklicznie prowadzą działania na DK 11, które ukierunkowane są na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Akcje przeprowadzone są w związku z licznymi sygnałami dotyczącymi notorycznego łamania przepisów przez kierowców przemieszczających się tą trasą. Policjanci do dzisiejszych działań wykorzystali policyjnego drona.

Działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy prowadzone były wielotorowo i będą trwały przez cały dzień. Punkty kontrolne wystawione zostały na DK 11 pomiędzy Koszalinem a Manowem. Z analiz mundurowych wynika, że jest to odcinek, na którym często dochodzi do łamania przepisów, popełniania wykroczeń przez kierujących i tym samym do zdarzeń drogowych.

Policjanci skupili się na bezpieczeństwie w ruchu pojazdów. Kontrolowali tych, którzy wykonywali niebezpieczne manewry lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Każda taka sytuacja była rejestrowana przez policyjnego drona.

Mundurowi zwracali również uwagę na wykroczenia drogowe, w szczególności te, których popełnianie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kontrolą objęte zostały również pojazdy ciężarowe poruszające się tym odcinkiem DK11.

Takie działania koszalińskich policjantów będą odbywały się cyklicznie.

Policja

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News