Strona główna » Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Piastowskiej w Świnoujściu

Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Piastowskiej w Świnoujściu

by Daniel SZYSZ

Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Piastowskiej w Świnoujściu

21 marca 2022 r. o godzinie 15.24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Piastowskiej.

Ul. Piastowska, po prawej samochód pożarniczy drabina mechaniczna. W tle 2 karetki oraz samochód gaśniczy. 5 strażaków w mundurach bojowych i hełmach, trzech z aparatami oddechowymi. Do drzwi wejściowych doprowadzony wąż strażacki.

Dyżurny zadysponował siły Państwowej Straży Pożarnej z obu świnoujskich JRG oraz z Wojskowej Straży Pożarnej – łącznie 5 zastępów. Na miejsce zdarzenia przebyły także 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce (w trzeciej minucie od zgłoszenia) jedynym zewnętrznym objawem pożaru były osmolone okna na I piętrze. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania w całkowicie zadymionym mieszkaniu ujawniono poszkodowanego mężczyznę, którego ewakuowano na zewnątrz. Ratownicy ZRM wdrożyli resuscytację krążeniowo-oddechową, gdyż poszkodowany nie wykazywał podstawowych czynności życiowych.

Po półgodzinnej akcji reanimacyjnej stwierdzony został zgon poszkodowanego. Pożar pomieszczenia, w którym znajdował się piecyk na paliwo stałe został ugaszony 1 prądem wody. W celu dotarcia do zarzewi ognia konieczna była częściowa rozbiórka stropu pomiędzy I piętrem i poddaszem. Z mieszkania ewakuowano także 6 kotów i 1 psa. Zwierzęta nie wykazywały czynności życiowych i nie udało się ich uratować mimo podania tlenu. Z mieszkania na poddaszu, gdzie na skutek pożaru powstało duże zadymienie ewakuowano starszą kobietę, która trafiła pod opiekę ZRM oraz 3 koty podtrute tlenkiem węgla, które przekazano do świnoujskiego schroniska. Przy użyciu wentylatora turbinowego przewietrzono obiekt i sprawdzono stężenie tlenku węgla w powietrzu przy wykorzystaniu mierników wielogazowych. Świnoujski MOPR zapewnił wsparcie psychologiczne dla osób poszkodowanych. W akcji trwającej ponad 3 godziny zaangażowanych było łącznie 14 strażaków z PSP i WSP.

Opracowanie: bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

czternaście − 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.