Strona główna » Świnoujście – Około 900 uchodźców wojennych przebywa w naszym mieście

Świnoujście – Około 900 uchodźców wojennych przebywa w naszym mieście

by Świnoujście w sieci

Jeszcze zanim rozpoczęła się agresja Rosji na Ukrainę, nim ruszyła fala uchodźców, rozpoczęliśmy rozeznanie w liczbie miejsc noclegowych, które moglibyśmy udostępnić uciekającym przed wojną. Takie zadanie wyznaczył wszystkim samorządom wojewoda zachodniopomorski. Od początku wspierała nas branża hotelowa, która natychmiast zareagowała na apel. Najpierw hotel Lazur, później kolejne. Teraz liczba zajętych przez uchodźców miejsc w hotelach wygląda następująco:

✅ Hotel Lazur – 40
✅ OSW Rybitwa – 80
✅ Uzdrowisko Świnoujście – 49
✅ Ośrodek Graal – 50
✅ Willa nad Oczkiem – 13
✅ Sanatorium Energetyk – 6
✅ Szkolne Schronisko Młodzieżowe – 57
✅ Baszta W. Dimke – 3
✅ Hotel Dom Inwest – 20
✅ Hotel Warta – 50

Do tego dochodzi naprawdę ogromne zaangażowanie mieszkańców Świnoujścia, którzy goszczą obywateli Ukrainy u siebie w domach ❤️. Szacujemy, że w Świnoujściu może być obecnie około 900 uchodźców wojennych. Trudno słowami wyrazić wdzięczność za to wszystko. Ale przed nami spory problem.

Do najbliższej niedzieli stawka dzienna za osobę, którą gwarantuje wojewoda zachodniopomorski, wynosi 110 zł. Od poniedziałku – według zapisów ustawy, która właśnie wchodzi w życie – będzie to około 40 zł. Proponowana kwota nie należy do wygórowanych i na pewno nie pokrywa rzeczywistych kosztów. Który z hoteli zdecyduje się na gest i nadal zechce kwaterować uchodźców? Jeśli zostaną wykwaterowani, gmina nie jest w stanie zagwarantować tylu miejsc, by przyjąć wszystkich.

Poinformował Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz

Mamy wysłać tych ludzi do Szczecina? Już teraz zgłaszamy wojewodzie, żeby nie przysyłał do Świnoujścia kolejnych osób. Bo po prostu brakuje nam miejsc. Trudno przewidzieć, co może wydarzyć się w najbliższy poniedziałek.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

12 − dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW