Strona główna » Zimowe zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

Zimowe zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

by Świnoujście w sieci

Zimowe zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

Kilkudziesięciu nurków minerów i nurków inżynierii Marynarki Wojennej szkoliło się przez ostatnie dwa tygodnie w Mrągowie, nad Jeziorem Czos. W ramach zimowego zgrupowania szkoleniowo-kondycyjnego żołnierze doskonalili umiejętności prowadzenia działań bojowych w trudnych warunkach zimowych oraz dbali o swoją kondycję na obiektach Wojskowego Ośrodka Szkolno-Kondycyjnego.

W Marynarce Wojennej funkcjonują dwie Grupy Nurków – Minerów 12. i 13. Dywizjonu Trałowców (oba dywizjony wchodzą w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża). Specjalistów od prac podwodnych, Grupy Nurków Inżynierii, posiadają również w swoich strukturach jednostki brzegowe MW RP – 8. Batalion Saperów z Dziwnowa (8.FOW) oraz 43. Batalion Saperów z Rozewia (3. Flotylla Okrętów).

Nurkowie minerzy i inżynierii wojskowej co roku ćwiczą wspólnie na zgrupowaniu szkoleniowo-kondycyjnym, organizowanym przez 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża, w oparciu o obiekty WOSzK Mrągowo. W trakcie zgrupowania nurkowie doskonalą procedury działania, współpracy oraz umiejętność obsługi i wykorzystania specjalistycznego sprzętu nurkowego, urządzeń łączności podwodnej oraz pojazdów podwodnych. Poza godzinami spędzonymi na nurkowaniu, prowadzą również treningi w komorze hiperbarycznej oraz zajęcia kondycyjne wzmacniające ogólną sprawność fizyczną, niezbędną w tej specjalności.

„W trakcie zgrupowania udało się nam zrealizować wszystkie cele szkoleniowe. Ćwiczyliśmy scenariusze, które mogą się zdarzyć w trakcie podejmowania oraz neutralizacji przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Ponadto czas spędzony na treningach w wodzie, pozwolił nam na zgrywanie sił oraz wymianę doświadczeń pomiędzy poszczególnymi pododdziałami.” – podsumował dowódca zgrupowania, Szef Inżynierii Morskiej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża komandor porucznik Mariusz Kuchta

Nurkowie Marynarki Wojennej w ciągu całego roku wykonują dziesiątki akcji bojowych. Wzywani bywają do niebezpiecznych znalezisk podwodnych na terenie całego kraju. Operują zarówno na akwenach morskich jak i śródlądowych. Zachowanie przez nich zdolności i gotowości do działania wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności oraz wielu godzin treningów.

Marynarka Wojenna

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jedenaście + 20 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW