Świnoujście – Marek Bartkowski nowym dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji

Foto. Daniel SZYSZ

Marek Bartkowski nowym dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu

Świnoujścianin Marek Bartkowski został powołany na nowego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zastąpił na tym stanowisku Annę Kryszan, która w lutym br. odeszła na emeryturę.
– W naborze na stanowisko dyrektora OSiR mieliśmy dwóch kandydatów reprezentujących podobny poziom przygotowania merytorycznego – mówi Paweł Sujka, Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście. – Obaj wypadli bardzo dobrze podczas rozmów kwalifikacyjnych. Ostatecznie komisja zdecydowała
o wyborze pana Marka Bartkowskiego.
Z wykształcenia Marek Bartkowski jest magistrem ekonomii. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Jest również absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie ukończył studia podyplomowe na kierunku Organizacja i Zarządzanie. Studiował również Logistykę w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Do roku 2021 jego życie zawodowe związane było z Komendą Portu Wojennego w Świnoujściu. Najpierw pracował jako szef logistyki, następnie Zastępca Komendanta Portu Wojennego – Szef Sztabu, a w latach 2015 – 2021 pełnił funkcję Komendanta Portu Wojennego. Sam o sobie pisze, że był „skutecznym kierownikiem sektora jednostki finansów publicznych, zarządzającym kilkusetmilionowym budżetem z umiejętnością organizacji pracy oraz kierowaniem kilkusetosobowym zespołem”.
Prywatnie interesuje się sportem.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Related posts

Świnoujście. Terminal kontenerowy w Świnoujściu powstanie. Jest decyzja lokalizacyjna

Pogoda w Świnoujściu

Świnoujście. Zamkną tunel w Świnoujściu na 6 godzin – zobacz kiedy i co możesz zrobić