Nowoczesny wymiar kształcenia

Nowoczesny wymiar kształcenia

Skazani uczący się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Oddziale Zewnętrznym w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie mogą zdobyć zawód operatora obrabiarek CNC.

Wszystko dzięki oddanemu do użytku nowoczesnemu centrum frezarsko-tokarskiemu CNC. Słuchacze będą mogli zdobywać wiedzę dzięki nowoczesnym „pomocom naukowym” do których należą oprócz wspomnianych urządzeń CNC także: frezarka uniwersalna konwencjonalna, tokarka uniwersalna konwencjonalna, symulatory do nauki sterowania obrabiarek CNC, laptopy do nauki programowania, stoły warsztatowe i wózki narzędziowe to tylko najważniejsze elementy, które są na wyposażeniu pracowni do nauki zawodu operator obrabiarek skrawających.

Dwudziestu pięciu osadzonych, którzy przyjechali do Stargardu z jednostek penitencjarnych z całej Polski, rozpoczęło naukę w ramach kwalifikacyjnego, trzysemestralnego, kursu zawodowego operatora obrabiarek skrawających CNC. Ukończenie kursu pozwoli im uzyskać kwalifikację, które są bardzo pożądane przez pracodawców na rynku pracy. Dzięki temu bez problemu podejmą pracę w trakcie odbywania kary, a co ważniejsze również po opuszczeniu murów więzienia. – powiedział kpt. Grzegorz Terlikowski rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Warto zaznaczyć, że wyposażenie tej nowoczesnej pracowni zostało w całości sfinansowane ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, którego jednym ze źródeł finansowania są wpłat dokonywane przez jednostki penitencjarne Służby Więziennej w wysokości 45% wynagrodzeń przysługujących osobom pozbawionym wolności, skierowanym do odpłatnego zatrudnienia.

W działającym od 53 lat CKU w Stargardzie kształci się aktualnie 150 skazanych w ramach szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych w zawodach : cukiernik, kucharz oraz ślusarz.

Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego
Służby Więziennej w Koszalinie
mjr Sebastian Matuszczak

Related posts

Świnoujście. Terminal kontenerowy w Świnoujściu powstanie. Jest decyzja lokalizacyjna

Pogoda w Świnoujściu

Świnoujście. Zamkną tunel w Świnoujściu na 6 godzin – zobacz kiedy i co możesz zrobić