Stadion Miejski – Wieści z budowy #45

Wylewanie betonu, montaż elewacji, prace wykończeniowe, oddanie do użytkowania części trybuny południowej i parkingu policji oraz wizyta kibiców. Oto kolejny raport z budowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie.

Spektakularne etapy budowy pomału za nami. Trybuny jak i stalowa konstrukcja dachu są już w swoim docelowym kształcie. Tylko na fragmencie narożnika północno-wschodniego brakuje jeszcze pokrycia dachu. Wciąż montowana jest siatka na elewacji obiektu. Wokół głównej płyty boiska wykonano ostatni fragment betonowej opaski.

Wiele prac realizowanych jest jednak wewnątrz nowej trybuny. Wykonywane są posadzki, układane kafelki, wykonywana jest termoizolacja, trwa montaż ścian działowych i różnego rodzaju instalacji. Te prace na tak ogromnym obiekcie to spore wyzwanie techniczne i logistyczne. Jak duże i skomplikowane są to roboty, mogli się przekonać w ostatnim czasie sami kibice, którzy zobaczyli inwestycję od „kuchni”.

Zmienia się także bliższe otoczenie Stadionu. To przede wszystkim wykonane w ostatnim czasie prace przy budowie boiska treningowego nr 2. Sieci napowietrzne, ogrzewanie, drenaż a także warstwy wegetacyjne i murawa boiska. Nieustannie realizowane są prace przy budowie dróg i parkingów od strony północnej, wschodniej i zachodniej.

W minionych dniach kolejna część kompleksu otrzymała z kolei decyzję pozwolenie na użytkowanie. To parking policji oraz część trybuny południowej, na której już podczas najbliższego meczu zasiądą kibice.

Wykonawcą inwestycji jest spółka STADION SZCZECIN KORPORACJA BUDOWLANA DORACO SP. Z O.O. SP. J. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Piotr Zieliński

Rzecznik prasowy

Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News