JECHAŁ MIMO DWÓCH ZAKAZÓW PROWADZENIA POJAZDÓW I PO MARIHUANIE

Sławieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34 – letniego mieszkańca miasta. Okazało się, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę, ponieważ miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, dodatkowo jechał pod działaniem marihuany.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Renault Scenic. Kierowca zapytany o prawo jazdy odpowiedział, że takiego dokumentu nie ma. W związku z powyższym, 34 – latek został sprawdzony w systemach policyjnych i tu okazało się, że wcale nie powinien on wsiadać za kółko, ponieważ posiada aż dwa aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami.

Policjanci zdecydowali również o poddaniu kierującego badaniu na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik nie pozostawił wątpliwości. 34 – latek wcześniej zażywał marihuanę. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Ponadto w trakcie sprawdzania dokumentów wyszło na jaw, że samochód którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu – nie miał ważnych badań technicznych. Za to wykroczenie kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a prowadzenie samochodu podczas sądowego zakazu karą do 5 lat więzienia i dożywotnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

st. asp. Kinga Warczak

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW