Strona główna » Świnoujście – To był wyjątkowy weekend! Mimo „morskiej” pogody,

Świnoujście – To był wyjątkowy weekend! Mimo „morskiej” pogody,

by Świnoujście w sieci

To był wyjątkowy weekend! Mimo „morskiej” pogody, kilkuset śmiałków, z których najmłodszy Kacperek miał 3 lata, a najstarsza – Pani Gienia – 83, poznawało zakamarki dzielnicy uzdrowiskowej, liczyło nietoperze w przepastnych podziemiach Baterii Goeben
i szukało duchów w korytarzach Podziemnego Miasta na wyspie Wolin.

Zima w Świnoujściu, które jest fajne cały rok – jeszcze trwa i w kolejny weekend znów będzie można przeżyć z przewodnikami wyjątkową przygodę!
– Od 20 lat przyjeżdżamy do Świnoujścia, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to miasto ma tak bogatą historię – mówiła uczestniczka wycieczki po dzielnicy uzdrowiskowej Pani Monika Klicha z Koszalina.

– te bunkry są najciekawszym kawałkiem betonu jaki widziałem w swoim życiu! – ekscytował się Pan Jan Ogroniczuk, który na wycieczkę po Baterii Goeben przyjechał wraz z synami, aż z Poznania.

Wycieczki, które się odbyły w ubiegłym tygodniu cieszyły się dużą popularnością i dowiodły, że Świnoujście jest atrakcyjne o każdej porze roku.
Organizatorzy przygotowali także kilka propozycji na najbliższy weekend.

W sobotę 12.02 entuzjaści przygody dowiedzą się o tym, ile zarabiał latarnik w XIX wieku oraz będą mogli dotknąć oryginalne zwierciadło Fresnela, które przechowywane jest w pomieszczeniach latarni morskiej w Świnoujściu. Nakarmić forteczne kozy i przejść słynne już wojskowe szkolenie na placach Fortu Gerharda.
Oczywiście, w sobotę odbędzie się także co tygodniowych spacer po dzielnicy uzdrowiskowej (prowadzony w dwóch językach).
Niedzielna wyprawa (13.02) zadowoli miłośników aktywnego wypoczynku – kilku kilometrowy spacer świnoujskimi wzgórzami rozpocznie się na szlaku fortecznym,
a zakończy w Podziemnym Mieście na wyspie Wolin. Uczestnicy wycieczek będą w wyjątkowy sposób uhonorowani. Czekają na nich pamiątkowe odznaki „Odkrywca Świnoujskiej Atlantydy”. Odznaka upamiętnia nieistniejącą dzielnicę Chorzelin.
Udział w wycieczkach jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!
Jeszcze więcej informacji na stronie www.sot.swinoujscie.pl
Telefon do organizatora – 510 898 449

OPIS ZDJĘCIA – Świnoujście to miasto wielu tajemnic.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzynaście − dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW